Skocz do zawartości
Horgrath

obudowa do OC 200-350 zł + dodatkowe wentylatory do 180 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam taki sprzęt:

 

procesor: intel i5 2500k

pł. główna: Gigabyte H67MA-UD2H-B3

chłodzenie: Noctua NH-U12P SE

pamięć ram: Kingston 2 x 4GB 1600 Mhz

zasilacz: Corsair 500W

 

Planuję wymienić procesor na i5 4690k, płytę główną na jakąs do OC (Z97) oraz dokupić kartę graficzną. Rozważałem też wymianę samej płyty głównej na Z77 i podkręcenie obecnego i5. Będę wdzięczny za opinie co według Was bardziej się opłaca. Biorąc pod uwagę ceny płyt Z77 za niecałe 100 zł więcej można dostać płytę po Z97. Mój budżet wynosi mniej więcej 800 zł nie licząc kwoty z ewentualnej sprzedaży obecnego procesora i płyty głównej. Komputer będzie używany głównie do gier MMO (World of Warcraft, Diablo 3, etc).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pakować się w 4690K , owszem trochę szybsza architektura ale nic poza tym.

 

2500K ma jeszcze lutowany IHS i znacznie lepsze temperatury niż 4690K .

 

Na twoim miejscu wstawił bym  Asrock P67 Pro3 i kręcił , Asrock to dobra  i sprawdzona płyta .

 

Do tego jakieś R9 270 / 270X i dodatkowe chłodzenie do procka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pakować się w 4690K , owszem trochę szybsza architektura ale nic poza tym.

 

2500K ma jeszcze lutowany IHS i znacznie lepsze temperatury niż 4690K .

 

Na twoim miejscu wstawił bym  Asrock P67 Pro3 i kręcił , Asrock to dobra  i sprawdzona płyta .

 

Do tego jakieś R9 270 / 270X i dodatkowe chłodzenie do procka .

Ile mniej więcej mogę podkręcić i5 2500k  na Asrock P67 Pro 3. Na mojej obecnej płycie mogę wyciągnąć max 3,8 Ghz. Chciałem przynajmniej na 4,5 GHZ. Co do chłodzenia te co mam nie wystarczy do OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja obecna płyta jest na H67 , tu nawet nie da się robić OC - te 3,8 Ghz to procek osiąga w trybie turbo .

 

A co do tego ile osiągnie twój 2500K - to nie wiadomo , były wersje tego procka które robiły 5+ Ghz na AC , były też wersje które miały problem ze zrobieniem 4,5 Ghz czy nawet mniej - szczególnie egzemplarze z końca produkcji .

 

Chłodzenie może być - zapomniałem o tej Noctua .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na płytę MSI Z77A-G43. Mam jeszcze mały dylemat z wyborem karty graficznej. MSI GTX 750 Ti czy MSI GTX 760. Czy zasilacz Corsair Modsteam 500W da rade udzwignąć GTX 760 ? Druga kwestia to obudowa obecnie używam Cooler Master Elite 334U. Planuję podkręcić i5 do 4,5+ GHz plus dodatkowo grafikę do 7000 Mhz. Czy sprzęt nie będzie się zbytnio grzał w tej obudowie czy lepiej zastanowić na wymianą obudowy na bardziej przewiewną ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ta ani ta .

 

Albo R7 265 / R9 270 lub dołożenie do R9 280 .

 

Nie ma takiego zasilacza jak Corsair Modsteam , jest za to OCZ ModXStream 500W .

 

Co do budy - duża to ona nie jest ale wstawienie 2-3 wentylatorów 120 mm / 140 mm powinno pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ta ani ta .

 

Albo R7 265 / R9 270 lub dołożenie do R9 280 .

 

Nie ma takiego zasilacza jak Corsair Modsteam , jest za to OCZ ModXStream 500W .

 

Co do budy - duża to ona nie jest ale wstawienie 2-3 wentylatorów 120 mm / 140 mm powinno pomóc .

A dlaczego nie GF tylko Radeon. Podobno GF lepiej sobie radzi z procesorem 4 rdzeniowym, a AMD z 2 rdzeniowym. Z zasialczem masz rację pomyłka OCZ Modsteam 500W.

Edytowane przez Horgrath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym segmencie cenowym karty AMD są lepsze i w dodatku tańsze , także mają bardziej stabilne FPS-y ( R7 265 vs. GTX750Ti - ten drugi tak skacze z FPS-ami że głowa boli ) .

 

Karty obu producentów dobrze działają na prockach 2 czy 4 rdzeniami , tyle że z powodu skopanych sterowników dawanie jakiegoś GF dla 2 rdzeni ( nawet mocnych ) jest średnio sensowne - za duży narzut na procesor od sterowników karty , AMD jest tutaj lepsze - w mniejszym stopniu karty obciążają takie procki .

 

Na 4 rdzeniach nie ma znaczenia - karty obu firm są dobre , teraz akurat AMD jest bardziej opłacalne w 2 dwóch segmentach cenowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym segmencie cenowym karty AMD są lepsze i w dodatku tańsze , także mają bardziej stabilne FPS-y ( R7 265 vs. GTX750Ti - ten drugi tak skacze z FPS-ami że głowa boli ) .

 

Karty obu producentów dobrze działają na prockach 2 czy 4 rdzeniami , tyle że z powodu skopanych sterowników dawanie jakiegoś GF dla 2 rdzeni ( nawet mocnych ) jest średnio sensowne - za duży narzut na procesor od sterowników karty , AMD jest tutaj lepsze - w mniejszym stopniu karty obciążają takie procki .

 

Na 4 rdzeniach nie ma znaczenia - karty obu firm są dobre , teraz akurat AMD jest bardziej opłacalne w 2 dwóch segmentach cenowych .

Coś takiego znalazłem od AMD:

http://proline.pl/?p=MSI+R7+265+2GD5+OC

http://proline.pl/?p=MSI+R9+270+GAMING+2G

http://proline.pl/?p=MSI+R9+270X+GAMING+2G

 

Duża jest róznica pomiędzy R9 270 a R9 270X w wydajności i mozliwości OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony wydajności to jest minimalna różnica pomiędzy R9 270 a 270X , 270X ma o 100 mhz wyżej taktowany rdzeń i jest o jakieś ~100 zł droższa .

 

Z drugiej strony ponoć 270X ma lepsze chłodzenie i lepszą sekcję zasilania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak w temacie poszukuje dobrej obudowy do zestawu intel i5 2500k OC 4,5GHz, grafika Radeon  R9 270X OC.

 

Zależy mi na obudowie która prezentuje się dość dobrze pod względem estetycznym i zapewnia niskie temperatury komputera po OC.

 

Biorę pod uwagę:

http://www.agito.pl/obudowa-corsair-carbide-series-400r-czarna-91-573945.html?cid=220

http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-gladius-x60-pure-black-91-969062.html?attr=1-466315

 

Wentylatory:

http://www.agito.pl/silentiumpc-mistral-140-82-527375.html

http://www.agito.pl/silentiumpc-mistral-120-82-527372.html

 

Jak myślicie czy te obudowy dobrze sprawdzą się do komputera po OC czy może polecicie jeszcze jakieś inne modele.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...