Skocz do zawartości
Malmol

Zestaw za 5500zł - 6400zł Proszę o ocenę i kilka rad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupuje nowy komputer i proszę o kilka porad co do zestawu który zrobiłem i jego ocenę.

Zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/ksCNXa/

lub Msi gtx 970 zamiast msi gtx 980

Chciałbym też wiedzieć czy chłodzenie wodne byłoby możliwe z tą obudową i podzespołami. Jeśli tak to jakich części muszę użyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być ten komp ?

 

Możesz oszczędzić jakieś 100 zł na pozycjach 1 i 4 , rozszerzona ochrona gwarancyjna w sumie też jest zbędna .

 

Montaż  i wysyłkę zestawu możesz mieć za 1 zł - klik ( po banerze morele.net ) .

 

Zaoszczędzone pieniądze dokładasz do lepszego PSU np. XFX XTR 550W - modularny , certyfikat 80+ Gold i tryb pół pasywny .

 

Płyta nie potrzebnie taka droga , zwykły Gaming 3 lub Gaming 5 wystarczy .

 

Bierz GTX970 , nie ma sensu dopłacać do GTX980 .

 

Co do WC - to jest jak najbardziej możliwe , szczególnie chłodzenie karty ,procka już mniej - obecne procki przez swoją konstrukcję ( rozmiar rdzenia czy glut pod IHS-em zamiast porządnej pasty przewodzącej ) dużo gorzej sobie radzą z WC .

 

A jak myślisz o kompaktowym chłodzeniu w rodzaju Corsair Hydro Hxx to sobie je odpuść , WC to tylko normalne - ale takie trochę kosztuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na ciszy?

Co do karty: skoro nie ma GTX 970, to zapoluj na GTX 780 Ti. Widziałem nówki-sztuki za ~ 1750 PLN, co przy cenie 1500 PLN za GTX 970 jest opcją do rozważenia.

 

Robienie WC w R4, to raczej słaby pomysł. No, a sama woda po odblokowaniu tablic napięć GTX 970 pokaże swoją moc!

 

Co myślisz o takim zestawieniu: http://www.morele.net/inventory/info/L4SgIg/

Obudowa przystosowana pod LC - masz okno, sporo wolnej przestrzeni, sporo opcji na montaż chłodnic. Przemyśl to już zawczasu. Ja robiłem swoje LC w X90 i nie był to najlepszy pomysł, chociaż obudowa sama w sobie jest przystosowana do chłodzeń wodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...