Skocz do zawartości
demisen

RAM + GPU + OBUDOWA do 1200PLN.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę cześci i potrzebuję złożyć z tego kompletnego kompa, głównie pod CS:GO, ale i trochę gier na UE3

Posiadam: 
AMD X4-750K + TrueSpirit 90M
MSI FM2-A75IA-E53
XFX Pro 450W
HD502HJ

Potrzebuję RAM, grafę, obudowę. Ram 1866 czy 2133 ?

RAM: Avexir Core White Series 8GB (2x4GB) DDR3 PC3-17200C11 2133MHz Dual Channel 
lub
Kingston HyperX 8GB (2x4GB) PC3-17100C11 2133MHz Dual Channel 
GPU: MSI GTX 660 Gaming czy ??
CASE: Corsair Carbide Series Air 240 

 

Na budę kasę daje żona, bo to jedyna jaka pasuje do salonu x_X 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmiany platformy .

 

Niestety ten X4 750K to słabizna - odprysk FX w wielu grach radzący sobie gorzej niż 2-rdzeniowe Pentium , zresztą 750K to także 2 rdzenie .

 

CS:GO mimo że stary ( to zmodyfikowany CS Source bazujący na silniku HL2 z 2004 roku ) to może dokopać temu prockowi .

 

Ile masz kasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_athlon_x4_750k_apu_pozbawione_ukladu_graficznego?page=0,12

 

Crysis 3 w FHD Ultra ~ 53FPS, dopiero I3 ma przewagę +3FPS więc nie szalej z tymi dwoma rdzeniami Intela bo wieje PC LOLEM.

 

 Kumpel ma tego CPU z HD7770 w Unreal 3 na maks w multi ma stałe 60FPS w trybie z pojazdami w środku rozwałki.

 

I tak będę grał w CS:GO z ustawieniami na minimum, tylko CW 5vs5, bez cieni. Przyzwyczajenie z 1.6 i Q3 do rozmazanych tekstur, pozwala się to skupić na modelu przeciwnika, a nie pstrokatych teksturach, brat ma jeszcze zabytek z E5400, 4GB RAM DDR2, HD6770 i ma 60-125FPS w 1680x1050, na HIGH, cienie na medium. Więc nie przesadzajcie. 

 

Skoro ten CPU radzi sobie z beznadziejnym Frostbite w BF4 to podpicowany Source nie będzie dla niego wyzwaniem nie możliwym. 

 

Mam 1200PLN na imprezę, jak sprzedam CPU+MB to wiele się nie zwiększy bo mały popyt na FM2 jest :/ 

 

Mam lapka z A8-4500M, 4GB 1600, HD7640G i w 1024x768, low, minimalny FPS to 40 na D2, na Inferno / Nuke / Mirage min 50. Maks 130.

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli szanowny kolega sam wie lepiej to po co się pyta innych ?

Nie napisałem, że wiem lepiej. Podałem tylko artykuł PPC, który obala brednie, że 2 rdzeniowy Intel jest lepszy od X4-750K.  Czytałem też artykuł PPC o wpływie taktowania RAM na FPS w grach i jest znaczna różnica. Części będzie mi przywoził znajomy z brytyjskiego sklepu bo ma tam zniżki, a ceny ramu np.:

 

Avexir 2x4GB 1600 - 67 GBP

Avexir 2x4GB 2133 - 69 GBP

 

Cenowo praktycznie bez różnicy. Bardziej zależy mi na dobraniu GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...