Skocz do zawartości
Vaka

upgrade pc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam się nad upgrad'em PC, chciałbym się poradzić Was w tej kwestii, jestem otwarty na rady i sugestie :) To co na pewno chciałbym wymienić to karta graficzna,

pewnie na GTX 970, zastanawiam się też na płytą i ramem (choć nie jestem do końca przekonany), co do przedziału cenowego to wszystko zależy od części np. na płytę max

400-500 pln, więc mile widziane różne propozycje - wiadomo nie od ceny zawsze wszystko zależy. Komputer ofc służy do gier oraz multimediów. Dzięki serdeczne z góry za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.

 

 

Intel Core i5-3570K (lga 1155, podkręcony do 4,4Ghz)

ASRock Z77 Extreme4  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

2x Kingston 9905403-559.A00LF 8 GB DDR3-1333 

Zotac GeForce GTX 560 Ti  (1 GB)

Samsung SSD 840 EVO 250GB  (250 GB, SATA-III)

ST2000DM001-1CH164  (2000 GB, 7200 RPM, SATA-III)

Corsair 600W (nie pamietam modelu)

Edytowane przez Vaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już ją mam, wiem że jest dość dobra i specjalnie nic lepszego nie mogę znaleźć do tego proca, tak luźno myślę... :)

Co do ramu, nie sądzicie że jakieś lepsze kości np. Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP - czy uważacie

że te co są wystarczą? A i co do gpu 970, serio MSI najlepsze? Różnych recenzji się naczytałem i mam trochę mentik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniać kości na szybsze , Vengance LP są dość drogie - wywalisz ~350 zł a wydajnościowo będzie tak samo jak na starych Kingstonach lub nie wiele lepiej .

 

Wymiana płyty jest bezsensowna , dobra konstrukcja na Z77 i do tego masz dobre CPU - jak chcesz wymieniać płytę to poczekaj aż pojawi się Broadwell i wtedy kup jakiegoś I5 i płytę na Z97 do tego , przy okazji także wtedy można zmienić ram na jakieś 2133 mhz / 2 400 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze potwierdzam to co mówią poprzednicy.
Ja bym sie nawet pokusił i poczekał do następnej generacji jeszcze czyli nawet jak wyjdą Brdowelle nie myślał o przesiadce, bo dużej różnicy może nie być po zmianie.
Jak by nie patrzeć, nadal twój sprzęt jest solidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broadwell teoretycznie powinien mieć te 5-10% wydajności więcej chyba że Intel nas czymś zaskoczy .

 

Dodając do tego kilka % od Haswella i ew. nowe technologie może być warty przesiadki .

 

Do tego będzie miał niższy pobór prądu niż IB/Haswell - procki wykonane w 14 nm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...