Skocz do zawartości
CardassianSpy

[Zestaw] Do gier za ok. 4500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Planuję zakup nowego komputera do najnowszych gier, który posłuży mi przez parę najbliższych lat. Złożylem taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/XUvozG/

lpcW6Rn.png

Prosiłbym o ocenę zestawów, czy wszystko jest ze sobą kompatybilne (zwłaszcza płyta główna i pamięć?) i czy stosunek jakość / cena wygląda tutaj ok.

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Edytowane przez CardassianSpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożył bym do Cooler Master G550M za 265 zł , modularny i mający lepsze okablowanie , układy DC-DC oraz kompatybilny z Haswellem ( stany C6/C7 ) .

 

Fortis 2 jest trochę za słaby do kręconego 4690K , zależy na ile go wykręcisz - do 4 Ghz może starczy , powyżej to będzie gorąco .

 

Kartę zmień na Asus Strix - ta sama cena a cichsze chłodzenie i ma tryb pół pasywny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Zmieniłem zasilacz na Cooler Mastera, GPU na Strixa (ale ten chyba jest mocno rozchwytywany i na morele napisali 1-2 dni co pewnie oznacza znacznie dłużej?). Co do chłodzenia CPU to póki co nie będę kręcił ale w przyszłości pewnie tak, warto dołożyć?

 

Ktoś jeszcze radził mi zmianę płyty na MSI Z97-G43 - jest różnica między tymi dwiema? Cena bardzo podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre propozycje reydena.

http://www.morele.net/inventory/info/3vRVEW/

 

Ja jeszcze uzupełniłem ten zestaw o Windowsa w wersji 8.1.

G550M - jak najbardziej, zyskujesz przede wszystkim semi-modularne okablowanie.

 

Czy Fortis jest za słaby? Nie powiedziałbym. Tak, czy siak na i5 masz gluta.

To jest kwestia docisku. Jedynka ma lepsze mocowanie i gdybyś poszukał na rynku wtórnym takiej wersji, to właśnie ją bym kupił na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim zestawie:

42ZZT0T.png

Trochę drożej, ale wszystko wydaje się mocne i przyszłościowe. Będzie to mocny komp na lata?

Windows 8.1 nie chcę, zdecydowanie lubię Win7

Pytanie też z innej beczki: czy warto płacić ok. 1.5k PLN żeby mieć możliwość OC? Widziałem zestawy za ok 3500 z G970, starszą płytą i zablokowanym prockiem, które chyba sprawowałby się praktycznie tak samo bez OC? Wcześniej robiłem b. mało OC samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...