Skocz do zawartości
Magya

Kuzwa Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy. Zlozylem sobie kompa z cudownym jiuhb0308mpmw. Wstal na 2ghz z marszu na AC. No super. Format starego dysku, wsadzam plytke z xpekami,,, plytka okazala sie z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a... co my tam mamy w arsenale jeszcze - millenium,,,, niech bedzie... nie bylo - najpierw musialem zainstalowac win98 a potem dopiero millenium na to (deewolucja ?)...

Jakos poszlo. Odpalam millenium i............... zenada.....

 

wyskakuje mi komunikat - problem z karta graficzna - twoj sterownik jest <span style="color:red;">[ciach!]</span>owy i musisz go wymienic (karta graficzna wygrzebana ze smietnika - jakies s3 7 letnie, chyba nawet 2mb...) no i sie odpalil ale w 16 kolorach i nie idzie jechac to zmienic... No kuzwa... w starym kompie ta karta dzialala bez problemow w hicolorze (wlasnie pisze na kompie z nia wsadzona i jest super) a w nowym (na epoxie 8rda+) nie rusza po prostu. Blagam powiedzcie co robic, bo jezeli to wina plyty na ktora odkladalem 18 lat to sie pochlastam radiatorem :). Wiem, wiem, najprosciej kupic nowa grafike, ale na razie nie mam na to floty... no i <span style="color:red;">[ciach!]</span>a podjarany super prockiem siedze przy zasranym k6 200mhz..... HEEEEELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

Nie, no aż taki głupi to nie jestem...

 

Po prostu sprawdziłem sobie czy wstanie na tyle a tyle

i przestawilem z powrotem na 166 x 9 czyli 1494.... na 166 x 8,5 bylby lekko niedotaktowany...

 

Ale co z ta grafika robic ? Wina plyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli instalowales na podkreconym - bo default to 11x133 :P niestety - zapodaj default i wsio jeszcze raz

fuck fuck fuck....

no faktycznie....

 

wydawalo mi sie ze on na 166 lata....

 

bo w zasadzie, co mnie zdziwilo, po wlozeniu go (powinien sie ustawic automatycznie, tak mi sie wydawalo przez caly czas) ustawil sie na 100 x 11 i wywalil ze overclocking failure (po dotaktowaniu bylo juz ok)

 

Tak czy siak, myslicie ze to moze byc winowajca calego zamieszania ? Znaczy sie, 166 x 9 zamiast 133 x 11 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to moze y przez to :( - moze tez byc inaczej - porpaw cooler u mnie na 3 plytach i 2 procach ten sam motyw - cooler zalozony niby poprawnie niczego nie dotyka a jednak trzeba go bylo odsunc maxymlnie od napisu socket <bla bla> <- jestem zbyt zalany zeby kojarzyc (z ego samego powodu sorrki za bledy) wtedy koniec restartow - tak samo z blokiem wodnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie... wstrzymam sie do jutra bo juz sie nie bede uzeral z win98 tylko od razu walne xpeki.... powyzej ktos napisal o ustawieniu coolera dobrze, ale to chyba tu raczej nie problem bo temp mi wskazuje cos kolo 33 stopni z malymi odchylami (testowalem przy instalowaniu wingrozy, wiec obciazenie stresem raczej duze :) )... Bueh.. jeszcze tylko ta instalacje wiatrakow w obudowie poprawic, wywiercic dziury, wstawic plexi, kupic grafike, wymienic zasilacz (na razie to codeshit 300w), dokupic ram, dokupic dysk, dokupic nagrywarke i nowy cdrom, przyniesc ze strychu duzy monitor, zastanowic sie nad jakims cichyszm coolerem... Czyli juz niedlugo bede mial fajny komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest joke - u mnie temp tez byla oki - cooler przylegal ale byl za blisko - nie wiem czemu sie tak dzieje ale mam tak na 3 roznych plytach i 2 prockach - sprawdz - moze zaoszczedzis nerowow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Zlozylem sobie kompa  z cudownym jiuhb0308mpmw. Wstal na 2ghz z marszu na AC. No super. Format starego dysku, wsadzam plytke z xpekami,,, plytka okazala sie z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a... co my tam mamy w arsenale jeszcze - millenium,,,, niech bedzie... nie bylo - najpierw musialem zainstalowac win98 a potem dopiero millenium na to (deewolucja ?)...

Jakos poszlo. Odpalam millenium i............... zenada.....

 

wyskakuje mi komunikat - problem z karta graficzna - twoj sterownik jest <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i musisz go wymienic (karta graficzna wygrzebana ze smietnika - jakies s3 7 letnie, chyba nawet 2mb...) no i sie odpalil ale w 16 kolorach i nie idzie jechac to zmienic... No kuzwa... w starym kompie ta karta dzialala bez problemow w hicolorze (wlasnie pisze na kompie z nia wsadzona i jest super) a w nowym (na epoxie 8rda+) nie rusza po prostu. Blagam powiedzcie co robic, bo jezeli to wina plyty na ktora odkladalem 18 lat to sie pochlastam radiatorem :). Wiem, wiem, najprosciej kupic nowa grafike, ale na razie nie mam na to floty... no i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> podjarany super prockiem siedze przy zasranym k6 200mhz..... HEEEEELP!

 

Zainstaluj sobie nowy BIOS i drajwerki, zobaczysz ze bedziesz mial lepszy perfromance!

:)

http://www.asus.com.tw/support/download/download.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

ja zawsze instaluje na podkreconym i zawsze jest OK jednak wczesniej zawsze sprawdzam czy chodzi stabilnie dopiero pozniej robie format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

ja zawsze instaluje na podkreconym i zawsze jest OK jednak wczesniej zawsze sprawdzam czy chodzi stabilnie dopiero pozniej robie format

stapasz po cienkim lodzie .. :twisted: ale jak lubisz..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

Rzucilbys jakis konkretny przyklad do tego co tu napisales...

Kilkakrotnie instalowalem Windy (do ghosta) na podkreconym CPU i nic nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

ja zawsze instaluje na podkreconym i zawsze jest OK jednak wczesniej zawsze sprawdzam czy chodzi stabilnie dopiero pozniej robie format

Nei ma żadnych przeciwskazań przy stawiać windę na podkręconym. (przynajmniej nie znam). Co innego aktualizacja biosu, ale to już inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

ja zawsze instaluje na podkreconym i zawsze jest OK jednak wczesniej zawsze sprawdzam czy chodzi stabilnie dopiero pozniej robie format

stapasz po cienkim lodzie .. :twisted: ale jak lubisz..,

a dlaczego tak uwazasz :? na podkreconym procku winde stwialem od czasow 233@266MMX :) i zawsze bylo OK nigdy nie zdarzylo mi sie zeby byly przez to jakies krzaczki ale tak jak mowie wczesniej sprawdzalem stabilnosc dopiero pozniej instalka bo jak podkrecony proc wywala krzaczki w windzie to nic dziwnego ze moze stwarzac problemy podczas instalacji a tymbardziej po niej. Nie wiem czy tak stapam po cienkim lodzie ja tam czuje sie bardzo pewnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

LPC, chyba jakas fame zapodales...

tez mi sie cosik tak wydaje :lol: przeciez to nielogiczne :? jesli nie moznaby instalowac windowsa na podkreconym procku to o pracy w nim moznaby rowniez zapomniec a tymbardziej o instalowaniu jakiegokolwiek softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy instalowales winde na podkreconym procu?

ja zawsze instaluje na podkreconym i zawsze jest OK jednak wczesniej zawsze sprawdzam czy chodzi stabilnie dopiero pozniej robie format

stapasz po cienkim lodzie .. :twisted: ale jak lubisz..,

a dlaczego tak uwazasz :? na podkreconym procku winde stwialem od czasow 233@266MMX :) i zawsze bylo OK nigdy nie zdarzylo mi sie zeby byly przez to jakies krzaczki ale tak jak mowie wczesniej sprawdzalem stabilnosc dopiero pozniej instalka bo jak podkrecony proc wywala krzaczki w windzie to nic dziwnego ze moze stwarzac problemy podczas instalacji a tymbardziej po niej. Nie wiem czy tak stapam po cienkim lodzie ja tam czuje sie bardzo pewnie :D

Oki, sprawa wyglada tak: przy wlaczonej calej instalacji klimy, podczas wlaczania wiatraka ktoregos zauwazylem (wczesniej na to nie zwrocilem uwagi), ze spada napiecie - gasna diody na chwile, cpu fan zwalnia.

 

No to sprawa jasna. Odlaczylem wiatraki dodatkowe i wszystko dziala jak nalezy (za wyjatkiem grafiki, ale wiem juz, ze to wina tego, ze to stary chlam i wspolpracowac nie bedzie). Czyli przy okazji odkrylem ze mam z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y zasilacz: codegen 300W. Czemu ja się dziwię?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...