Skocz do zawartości
Buf

Komputer do gier - 5+ tys. Na tym się kończy? (Intel)

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.morele.net/inventory/info/6KAaet/

 

Postanowiłem że to już jest ostatni i oficjalny zestaw! (jeżeli wszystko jest kompatybilne)

 

Witam!

Postanowiłem złożyć komputer i zdecydowałem się na taki oto zestaw:http://www.morele.net/inventory/info/aXPCXP/ (zaszły lekkie zmiany ;) )  lecz nie wiem czy jest on kompatybilny i czy nie zmienic płyty główniej i procesora?

Chciał bym także się was doradzić, czy to jest dobry sprzęt do grania i np. steamowania DayZ na full? Czy cokowliek wymienilibyście, a także co polecacie?

 

                                                                                                                                                                                                                                             Z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowane przez Buf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadza Ci odrobinę wyższy hałas wentylatorów StriX względem MSI Gaming 4G, to bierz model Asusa: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

 

Dobrze że skierowałeś do nas to pytanie. Wybierając R9 290X popełniłbyś "zbrodnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem pisząc że GTX970 jest szybsza niż R9 290X ale nie wiele jej brakuje , choć są gry jak AC IV , Cod:Ghost , FC3 , Tomb Raider , Metro:LL czy TES V gdzie to GTX970 ma przewagę .

 

Tylko Hitman: Absolution notują znaczącą przewag R9 290X nad GTX970 , pozostałe gry to różnice 2-5 fps .

 

A co do R9 280/280X , to inna półka wydajnościowa i cenowa , konkurencja dla GTX760 / GTX770 a nie R9 290 czy GTX9xx / GTX780 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BQ Powerzone to przesada , w jego cenie masz znacznie lepszego XFX XTR 550W .

 

Certyfikat 80+ Gold , tryb pół pasywny i łożysko FDB w wentylatorze .

 

A 550W spokojnie wystarczy do I5@OC i GTX970 .

 

Plextor M6S jest lepszy niż stary Intel 520 , który w dodatku jest oparty o kontroler Sandforce ( choć poprawiony ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/oylMEM/

 

Teraz wieczorkiem z kolegą siedziałem i obmyśliłem coś takiego. Wpadliśmy na pomysł żeby włożyć Procesor z AMD i płyte główną kompatybilna z AMD. Co wiąże się z tym że mogę włożyć teraz lepszą grafikę (GTX 980) . I co o tym sądzicie bo ten procesor jest wydajnieszy niż i5 i zwłaszcza tańszy ale coś mnie ta jego cena niepokoji. Czy są jakieś minusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wsadzenia procka do tego kompa to nie porozumienie .

 

FX to padaki , mało wydajne - w grach mają poziom wydajności I3 , do tego gorące i prądożerne .

 

I5 + GTX970 sprawdzi się o wiele lepiej niż FX + GTX980 .

 

Do tego jeszcze to pseudo WC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę daj sobie spokój z AMD jeśli chodzi o procesory. Kup i5 + GTX 970 również Ci dobrze radę.  Trzeźwo ;) do tego podejdź  i poczytaj testy to zrozumiesz że FX jest po prostu słaby. Będzie ograniczał tego 980. A sama różnica miedzy 970, a 980 nie jest warta dopłaty prawie że 1000 zł. A gotowe chłodzenia WC są nic nie warte. Dobre WC składa się samemu i kosztuje to nieco.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/oylMEM/

 

Teraz wieczorkiem z kolegą siedziałem i obmyśliłem coś takiego. Wpadliśmy na pomysł żeby włożyć Procesor z AMD i płyte główną kompatybilna z AMD. Co wiąże się z tym że mogę włożyć teraz lepszą grafikę (GTX 980) . I co o tym sądzicie bo ten procesor jest wydajnieszy niż i5 i zwłaszcza tańszy ale coś mnie ta jego cena niepokoji. Czy są jakieś minusy?

 

Sadzimy, ze naczytales sie bredni na forach i zle zrobionych testow cpu na stronkach pokroju anandtech. Do gier tylko procesory Intela.

 

Jedyne w czym ten procesor jest wydajniejszy to robienie za grzejnik w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz, obudowa nie musi być ,że tak powiem wyrąbana bo to aż tak do szczęścia nie potrzebne. Wziołem Zalmana 3 białą bo jest tania i w kablach się nie pogubie :D wszystkie będą widoczne. A co do płyty głównej chyba masz rację o 50 zł droższa a lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...