Skocz do zawartości
EmzeJ

Alternatywa Vertex3D Radeon HD 4850 1GB DDR5 256bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję rady jaka kartę kupić którą będzie taka jak ta której używałem :

Vertex3D Radeon HD 4850 1GB DDR5 PCI-E lub lepsza oczywiście żeby pasowała też do reszty podzespołów. Wiadomo że ten komp to staruszek ale pozwalał mi na komfortową grę w skyrima i diablo 3 :). Podam specyfikację tego radka który niestety wyzionął ducha:

Chipset ATI
Radeon HD4850 Ilość pamięci RAM 1 GB Taktowanie pamięci [MHz] 3600 Taktowanie rdzenia [MHz] 625 Szyna danych [bit] 256 Typ złącza PCI-Express 2.0 x16 Łączenie kart CrossFire Rozdzielczość 2560x1600 Chłodzenie Radiator
Wentylator Zastosowane technologie Avivo HD ?
ATI PowerPlay ?
ATI Stream ? Inne RAMDAC 400 MHz
PixelShader - Wersja 4.1
VertexShader - wersja 4.1
Obsługiwane standardy DirectX 10.1

Chodzi mi o coś podobnego z podobną mocą lub większa oraz za rozsądną cenę. Geforce czy radeon bez różnicy byle by z resztą kompa pasowało. Z góry dziękuję za pomoc.
Specyfikacja mojego kompa taka ja w sygnaturce.

Pozdrawiam:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podawać specyfikacji - my ją znamy i wiemy na co stać HD4850 czy HD4870 ( praktycznie to samo co HD4850 DDR5 ) .

 

Procek słaby , do niego max. co bym dawał to HD5770 , trochę szybsza niż HD4850 DDR5 , do tego bierze sporo mniej prądu i ma już DX11 .

 

Na allegro do dostania za ~200 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GT730 jest dużo słabszy niż HD4850 czy HD5770 .

 

Z nowych kart to dopiero masz R7 250X / 260X za 350+ zł , niestety procek za słaby do nich .

 

Max. co bym brał to ww. HD5770 , procek i tak już będzie ją hamował tak jak hamował HD4850 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jakaś karta od zielonych? 5770 nowa 450 zł używki z allegro niekoniecznie muszą działać lub podziałają miesiąc. R7 250 jest pod pci 3.0. Dalej nie jestem pewny co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...