Skocz do zawartości
drajver

Wybór pomiędzy 2 PC do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

OVBgmjt.png

 

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie wyboru podzespołów. Złożyłem sam oba powyższe warianty, nie różnią się wiele, bo tylko procesorem i grafiką.

Poszedłem w stronę AMD, bo jeżeli już będę grał, to najpewniej w LoLa lub CS:GO (+ stream/nagrywanie) więc mało wymagające gry, a bardziej zajmuję się programowaniem, pisaniem aplikacji mobilnych i montażem oraz obróbką wideo.

Stąd moje pytanie - czy lepiej zainwestować w lepszy procesor, czy jednak lepszą grafikę ze słabszym prockiem?
Intel koniec końców odpada - zestaw z i5 przekracza budżet o ponad 150zł, a i3 raczej już nie jest lepszy od FXów przy porównywalnej cenie.
Dysku nie ma w zestawieniu, bo mam już SSD w laptopie, które tam włożę i jakiś HDD też zbiera kurz na półce.

Pozdrawiam,
Krzysiek ;)

Edytowane przez drajver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w wielu grach FX-y dostają w 4 litery od I3 .

 

Szczególnie w CS:GO gdzie I3 4150 przegania wszystkie FX-y - test .

 

Na twoim miejscu wyrzucił bym FX-a i płytę do niego z zestawu nr. 2 i zastąpił je I3 4150 + Asus H81M-E .

 

Ew. jak używki wchodzą w grę to I5 2400 + płyta na H61 , zapłacił byś jakieś 550 zł za procka i płytę .

 

Zmienił bym też producenta karty , Vertex nie jest najlepszy , brał bym R9 270X od Asusa / MSI / Gigabyte czy Sapphire ew. zwykłego R9 270 - minimalnie słabszy a w tej cenie można dostać dobre wersje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie wyglądać wydajność tego i3, kiedy podczas gry dołączę OBSa? Wydaje mi się, że wtedy mocno spadną FPSy, a przy AMD nie będzie tego aż tak bardzo widać.
No i też niestety nie ma nigdzie porównania, jak takie procesory zachowują się np. w Visual Studio lub NetBeans, czy pojedynczy szybszy wątek jest lepszy od większej ilości gorszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć :)

BTW, a nie chcesz wejść w i5 + GTX 750/750 Ti? Przecież przy tym budżecie da się to wykonać - GTX 750 spokojnie wystarczy pod wymienione gry, a i5 przegoni FX w renderingu etc.

 

Tak by to wtedy mogło wyglądać: http://www.morele.net/inventory/info/KfeXBU/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...