Skocz do zawartości
Husaw

[post #8]Doradzenie płyty głównej i obudowy do tego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pytanie, a mianowicie, czy ten zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=49773  wytrzyma:
R9 290 model referencyjny, lub r9 290 tri-x oraz
procesor i5 4460? Oraz czy obudowa zalman z3 plus będzie odpowiednia pod ten zestaw?

Edytowane przez Husaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zestaw do OC, więc da rade, ew. można pomyśleć o jakiejś modularnej konstrukcji, np. http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=46308 .

O podkręcaniu na razie nie ma mowy z powodu braku funduszy, natomiast martwię się o zasilacz, z powodu tego, że r9 290 wymaga zasilacza minimum 600w.

Czyli lepiej wziąć zasilacz, który mi podałeś? Utrzyma on nawet model tri-x?

Edytowane przez Husaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma choć Deus M1 to budżetowa konstrukcja .

 

Jak możesz to dołóż do Cooler Master G550M 550W za 249 zł .

 

Karta spokojnie się zmieści , Zalman mieści karty o długości do 36 cm a R9 290 Tri-X ma ~31 cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
planuję kupić nowy komputer, jak na razie złożyłem coś takiego:
-procesor: i5 4460,
-karta graficzna: R9 290 tri-x,
-zasilacz: Thermaltake smart SE 530W 80+ 140mm modular.

Na obudowę i płytę główną jeszcze się nie zdecydowałem i mam prośbę, abyście mi doradzili którą wziąć. Na razie obudowy jakie znalazłem to:

Rajintek Arcadia, Zalman Z1, oraz mógłbym ewentualnie dopłacić do Zalman z3 plus. Wszystkie obudowy pomieszczą r9 290, ale czy wszystkie będą do tej karty odpowiednie, w sensie czy karta tam się nie udusi z powodu kiepskiego przepływu powietrza? Warto dopłacić do z3 plus?

Z racji tego, że wziąłem procesor nie do podkręcania, więc zdecydowałem się, że wolę budżetową płytę główną, czyli MSI H81M-E33. Ta płyta główna posiada 2 sloty na ram, a planuję włożyć 8gb ( dwie kości po 4gb) i czy karta graficzna ich nie przysłoni? Kumpel coś wspominał, że istnieje taka możliwość.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman Z3p to jedna z najlepiej ocenianych obudów, posiadająca 4went. w zestawie, gdzie Z1 ma już tylko 2, no ale Z1 jest odpowiednio tańszy, generalnie jak można dopłacić to lepiej Z3p, z pewnościa podzespoły komputerowe, będą miały lżejsze życie dzięki temu, co nie znaczy  że Z1, to jakiś piekarnik, ogólnie też dobra buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...