Jump to content
Ombre

Monitor 24" dla programisty.

Recommended Posts

Cześć,

 

mam taki problem, siedzę przy komputerze od 8 do 16 godzin dziennie, przez co oczy zaczęły naprawdę cierpieć. Poczytałem sporo, dużo poprawiłem, komfort pracy się poprawił (białe ściany, dobre oświetlenie, przerwy itd.) natomiast nadal nie jest idealnie i chciałbym to poprawić.

 

Aktualnie pracuję na http://benq.com.pl/product/monitor/g2200w/ i myślę, że można by coś w tej kwestii poprawić. Raz że monitor ma już ponad 5 lat, a dwa to już za młodości był kupowany w przedziale raczej budżetowym.

 

Myślę, żeby zakupić dwa monitory po 24 cale.

 

Przeszukałem googla i specjaliści z np. mva.pl mówią, że najtańszy "ludzki" monitor to NEC EA244WMi, 1400zł to nie moje progi cenowe, zdecydowanie.

 

Czy na prawdę pracując 90% czasu na białym tle trzeba tyle wydawać? Czy znajdę jakiś konkretny monitor do 800zł, przy którym mój wzrok nie będzie cierpiał? Czy nie ma sensu i trzeba zbierać do NECa? Gdyby ktoś był w stanie porównać do mojego aktualnego monitora byłbym wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteś programistą z prawdziwego zdarzenia to moim zdaniem warto dołożyć parę PLN do porządnego mon. który tobie posłuży lata ;]

 

np. EIZO FlexScan EV2336W

 

http://allegro.pl/monitor-eizo-flexscan-ev2336w-23-ips-led-pivot-i4820212329.html

 

za 800 PLN to nie znajdziesz dobrego (klasowo/jakość obrazu) mon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...