Skocz do zawartości
brylant

ITX gaming cube ~3800-4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w najbliższym czasie złożyć nowy PC. Z uwagi na brak miejsca w grę wchodzi tylko laptop(myślałem o 17" Clevo z 780m) lub itx.

Zapotrzebowanie: wydajność (path of exile-a wiec nVidia, wow,inne mmo, sporadycznie jakiś rpg), cisza, bezobslugowosc. Wydajnościowe wydaje mi się ze wystarczy mi coś na poziomie 660gtx ale przy takiej kwocie te 200zl które przepłacam wydaje się dobra inwestycja.

Wybór obudowy był podyktowany tym ze musi mieć poniżej 30cm wysokości żeby zmieścić się w miejscu które dla niej mam.

 

Konfiguracja która złożyłem po lekturze "zestawów" i kilku forów:

http://www.morele.net/inventory/info/LhbH4W

 

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie.

Wybór chłodzenia podyktowany tym ze obawiam się trochę ze z pallasem zestaw będzie się przegrzewać. Oprócz podzespołów z koszyka do zestawu dorzucę 60gb ssd i 500gb hdd 3,5" które mam. Zestaw powinien wystarczyć na ok 15miesiecy bez upgrade. Budżet mam płynny do 4k natomiast chyba wole dokupić wyraźny upgrade po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta 130-tka cicha na pewno nie będzie. Sam widzisz jak wygląda jej okratkowanie ;)

Z chłodzeniem, to już w ogóle zaszalałeś.

 

Pallas wystarczy do i5-4590. 

Skoro wystarczy Ci GTX 660, to po co dopłacasz do GTX 760?

 

To jest aż 200 PLN.

Tu masz tańszą 760-tke o 30 PLN: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-overclock-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zamiast 760tki wezmę r9 280x, chłodzenie wezmę pallasa, co daje 3400 za całość, pytanie co z płyta? Chciałbym mieć płytę która umożliwi podkręcanie z jednej strony, natomiast jak biorę 4590 to chyba i tak oc odpada? No i pozostaje kwestia chłodzenia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 280X w tej budzie? :) Na upartego się da, ale ciche to to nie będzie...

 

Najpierw pisałeś o wydajności zbliżonej do GTX660 - to kręcony 750Ti Ci to zapewni (~30W mniej od 660'tki).

Natomiast jeśli możesz poczekać, to może warto się wstrzymać te 2-3 miesiące do czasu wyjścia GTX960?

 

Obudowa - budżet masz niezły, to może warto poszukać ciekawszej? Ot chociażby Fractal Node 304.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...