Skocz do zawartości
david911

Kruger&Matz KM1080 a Asus T100

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma T100 a czego nie ma K&M:

Szybszy procek

HDD (pamiętaj że z tego SSD 32GB masz do dyspozycji po zainstalowaniu offica ~z 8gb więc stanowczo za mało)

Normalna klawa na sztywnym zawiasie (nie jakieś magnetyczne podstawki)

Gwarancja 24miechy 

Lepszy ekran

USB

 

K&M ma jedną przewagę nad plastikowym Assusem w postaci aluminiowej ramki.

I to by było na tyle;)

Imho cena musiałaby być na poziomi max 800zl by miało to jakiś sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dokupić po taniości 32 gb microsd a najnowszy office i tak by wylądował w koszu a na jego miejsce trafiło coś starszego - mniej zasobożernego. Na KM też są 2 lata gwarancji, a ceny na allegro zaczynają się od 699. Jest też wersja 1081 ale czym się różni - nie wiem. Co prawda brak normalnego usb (jest micro?) to duża wada, ale mógłbym ją przeboleć za praktycznie dwukrotną różnicę w cenie. Słabszy procesor? Jak by udźwignął filmy 1080p i LOLa to jest wystarczający :)

 

Najbardziej w tych hybrydach boję się baterii - doświadczenie z laptopami mówi, że 2-3 lata i koniec, jakakolwiek wymiana czy naprawa ogniw tutaj jest możliwa?


edit:

1081 ma pełnowymiarowe USB i ekran większej rozdzielczości za 50zł więcej na rynku wtórnym

Czyli z różnic tylko HDD, uchwyt i cena pozostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W funkcji tabletu różnica będzie znikoma/żadna

W funkcji netbooka hybrydowego nie wyobrażam sobie korzystania komfortowego z etui/podstawki magnetycznej

Procek

Uchwyt

Akumulator

HDD

No i czytaj testy, bo nie wiem jak ekran w tym K&M

T100 łapie czasem zadyszkę, nie liczyłbym na komfortową grę w LOL

O ile taki Hearthstone można grać na takim sprzęcie, o tyle coś szybszego to raczej odpada.

 

Z drugiej strony na Twoi miejscu wolałbym kupić jakiegoś tableta 12" i dokupić do tego etui/klawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komfortowej pracy mam desktopa, to miała by być przenośna zabawka. Ale z zakupem mi się nie pali, może niedługo powstanie coś z 3gb ramu bo to pod Windowsa był by przydatny feature. Dzięki za info

 

BTW

Imo fhd na 10' to porażka... Tylko pożera wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: Jak duże są różnice w wydajności miedzy Z3735D vs Z3775 z tego krugera i t100? Ciągle obawiam się o płynność lola (który był by chyba najbardziej zasobożerną aplikacją) który raz na jakiś czas musi się tam pojawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem tego krugera w śmiesznej cenie. Jestem bardzo zadowolony z niego, poza jednym "mankamentem" - potrafi złapań zadyszkę przy nawet codziennym, trywialnym użytkowaniu (web spotify bluetooth streaming + cokolwiek innego). Jest jakaś możliwość delikatnego overclockingu Z3735D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...