Skocz do zawartości
basik

Modernizować czy wymieniać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego starego klekota na E5200@ 3.6ghz + 8Gb ramu. Cel - pograć w far cry 4. Jak wiadomo gra nie odpala na 2 rdzeniówkach. Docelowo będę miał też gtx 660. Pytanie brzmi - wymieniać procesor na c2q q9xxx którego na allegro można by kupić za około 250zł i kręcić ile się da czy wymienić wszystko na jakieś i3 4xxx. Budżet bardzo ograniczony. Jak wiadomo i3 to dalej 2 rdzenie... co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 4xxx w wielu grach ma wydajność PII X4 955/965 czy niekręconych Q6600 / Q95xx , dużo zależy tu od gry - czasami nawet Pentium G3xxx ( tylko 2 rdzenie bez wspomagania od HT ) potrafi przegonić Quada z epoki 775 / AM2+ / AM3 .

 

Z drugiej strony przejście na nową platformę z zamiarem brania I3 to trochę kosztuje , ~600 zł za procka i płytę ( I3 4150 + MSI H81M-E33 ) . do tego pamięć DDR3 bo pewno masz DDR2 - ~150 zł za 4 GB .

 

Nie zapominaj też o dyskach i napędach - jak masz stary dysk/napęd ATA to one też idą do wymiany , co podnosi koszty zmiany platformy .

 

Jak masz mało kasy to zainteresuj się Xeonami S771 , jak masz odpowiednią płytę ( wiem że płyty na X38/X48 nie działają z tymi Xeonami ) to branie jakiegoś Xeona E54xx jest dość sensowne .

 

Procki odpowiadające wydajnościowo Q9550/9650 etc. a można je dostać za 200-250 zł - popatrz na allegro lub popytaj na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wymiana całej platformy to lekko licząc około 1k. (procesor / płyta / pamięć (mniej jak 8GB nie kupię). Dysk jest w miare nowy - samsung z serii F3. Zasilacz również - Fortron hexa 550W. Czy takiego xnenona na s771 trzeba jakoś specjalnie modyfikować ? Moja płyta: Gigabyte ep35 DS3 (pełnowartościowe P35).

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/topic/357346-771-775-done/

 

Ale nie wiem czy to na każdej płycie sie da zrobic i będzie to działać. Jest przy tym trosze zabawy.

 

Może prościej by było kupić tego Quada. Powinien jakoś dac sobie rade FC4. Wyjdzie to taniej niż zmiana platformy o czym wspomniał Reyden.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Xeona S771 potrzebny jest adapter S775 ( jak dobrze trafisz to procek będzie już miał założony adapter a jak nie to taki adapter kosztuje kilka zł na allegro  ) , do tego odpowiednio spreparowany bios z dogranymi mikrokodami dla Xeonów - bios możesz znaleźć tutaj .

 

Na koniec drobna modyfikacja gniazda procesora sprowadzająca się do wycięcia 2 plastików - krok 1 w pierwszym poście  tego tematu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro 1 sztukę Xeon X5460 z adapterem za 209zł. W dodatku screen z OC 400x9.5 co daje 3.8GHZ przy 1.248v. Wygląda to dość interesująco. Bios z kodami widzę jest do ep35 ds3 rev2. Zastanawiam się tylko czy to będzie stabilnie działać - oczywiście aż tak mocno bym tego nie podkręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...