Skocz do zawartości
Hiker

Płyta główna pod Broadwella MSI Z97M-G43 czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie jeśli jakieś są) sprawa wygląda następująco: parę tygodni temu złożyłem sobie przejściowo mały piecyk Pentium G3258 na Gigabyte GA-B85M-D3H, z czasem chciałem Pentiuma wymienić na i5 Broadwella (jak wyjdzie), tylko nie zwróciłem uwagi, że mimo iż Broadwelle będą miały taką samą podstawkę co Hasewelle, to do chipsetów wersji 8 nie podejdą z uwagi na jakieś tam sterowania napięciami czy czymś takim (zazwyczaj w takich wypakach dało się wydać nową wersję biosu, ale w tym wypadku podobno nie ma szans na jakiegoś moda czy patcha do biosu, który by umożliwił wsadzenie Broadwella na płyty z chipsetami z numerkami <90 - a może tylko taka ściema?).

W związku z powyższym zastanawiam się czy nie wziąć jakiejś płyty Z97M (musi być M do mojej budy), myślę sobie zwłaszcza o tej: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97m-g43-lga-1150-4xddr3-vga-1x-m2-gblan-matx-z97m-g43-640730/(MSI Z97M-G43), szykując się już pod Broadwella, ale też zwiększając potencjał OC tego G3258 na to pół roku. Co radzicie? Będzie dobra ta wspomniana płyta? A może co innego? I co z ramami? Broadwell ma mieć kontrolery do ddr3 i ddr4, ale gdzieś czytałem, że dla ddr3 ma się zmienić coś związanego z napięciami, będą aktualne kości kompatybilne?

Jeśli chodzi o zakup Z97M to mogę dać 350zł góra za płytę. W wypadku kupna nowej płyty będę zainteresowany też sprzedażą mojej aktualnej GA-B85M-D3H - myślę, że po tych 4 tygodniach niewielekiego używania mogę ją sprzedać za jakieś 170-200zł (w sklepie chodzi po 250zł) z niemal 2 letnią gwarancją. Ktoś zainteresowany? Jakby co, to mogę negocjować.

Edytowane przez Hiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...