Skocz do zawartości
czarek11

Regulator obrotów sterowany z płyty głównej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedługo kupię nową obudowę do mojego komputera, obecnie posiadam 3 wentylatory (przód, cpu, tył) nie licząc karty graficznej. W nowej obudowie fabrycznie są już cztery (2 przód, 1 góra, 1 tył) chciałbym zakupić także 2 nowe i zamontować na CPU, a te które mam obecnie zamontować na dół (ew. jeden na górę), trzeci z obecnie posiadanych już się do niczego nie nadaję wiec go nie liczę. Łącznie wychodzi 8 wentylatorów  icon_biggrin.gif . A tylu gniazd na płycie nie mam. I teraz mogę przejść do pytania: Czy są regulatory obrotów które podłączamy pod gniazdo na płycie i sterują wszystkimi wentylatorami z poziomu systemu
np. w Fan Xpert w AISuite II. Mam nadzieje że ktoś będzie wiedział o co mi chodzi  icon_biggrin.gif . Mniej więcej tak to widzę : post-214314-0-81446200-1417554881_thumb.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko czy używając rozdzielacza będę mógł regulować prędkość wentylatorów? Teoretycznie płyta (Asus M5A99FX PRO R2.0) może zmieniać napięcie jednak działa to chyba dość słabo.

A gdyby regulator otrzymywał informacje z płyty i odpowiednio regulował napięcie... Jednak takie coś chyba nie istnieje, a ja próbuje to znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...