Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że masz gigabyte'a ; ] tylko wersje full, zadowolony (z firmy)?

bardzoooo jestem zadowolony, widac to chyba najlepiej na moim OC!

firma od okolo 2 lat robi świetny sprzet, polecam bardzo!

 

Dlaczego piszesz bez kosztów transportu jak wysyłka coś kosztuje..

bo mowilem o zwyklym sklepie, nie chodzilo mi konkretnie o komputronika, poprostu w byle jakim sklepie takie sa ceny

 

Poszperam za 6600 LE albo z allegro fulla kupie ; ]

Dzięki :)

 

poszperaj poszperaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką grafe do 800zł polecicie? opłaca się dopłacać do x1800gto, kiedy galaxy 7600gs z zalmanem jest za <600zł? albo jakaś inna godziwa grafa w tej cenie? bo do 7900gt to za mało kasy... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item118405859_rad_9500_6..._za_119zl_.html

 

Sprawa dotyczy tej karcioszki. Moim zdaniem oplacalny zakup, pomimo, ze tylko 64 MB ramu. Sadze, ze ten ram wystarczy, zeby pograc nawet w nowsze gierki przy max rozdzielczosci 800x600. Imo zakup bardziej oplacalny, bo pamieci sa BGA (powinno dac sie z nich cos wycisnac). Nie krecona powinna wyprzedzic niekreconego 9550 128/128. To 128 Mb ramu w 9550 jest nie wykorzystywane, bo nie da sie na tej karcie pograc juz przy wyzszych rozdzielczosciach z powodu braku dodatkowych jednostek renderujacych. A moze nawet da sie odblokowac dodatkowe potoki ?? Co wy sadzicie, chcialbym zakupic cos dla zanjomego z "niskiej polki" i mimo ze mialem kiedys 9550, to sadze ze to bedzie epszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio kupiłem sobie pare częsci, no mozna powiedziec kupiłem kompa :-P. Nie jest to jakiś imponujący sprzet ale dlamnie narazie wystarczy.

  • Płyta główna
DFI nF4X INFINITY

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23187

  • Procesor
AMD SEMPRON 2800+ BOX / S- 754 (64bit)

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...692&katid=1

  • Zasilacz
MODECOM MC-400ATX - 400 W

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...29&katid=14

 

Kupiłem sobie jeszcze Freezer 64 PRO żeby miły chłodzik był.

Dołączona grafika

 

 

No i pare pierdół do tego wszystkiego ale jak już pewnie zauważyliscie nie kupiłem grafy :-| , narazie jade na Vancie 16MB , wiec chciałbym zasięgnac waszej opini na temat kart graficznych(PCI Express) w przedziale cenowym do 500zł. Musze jeszcze kupic HDD ale to juz inna historia :wink: .

 

Dodam mała galeryjke B-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Please potrzebuje porady bo sie nie znam :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisał @adamlop ;) Niczego lepszego nie znajdziesz ;) Mówisz, że masz 500 zł na grafę ;] Poszukaj 7600 GS Galaxy z zalmanem ;) Może jakaś używka będzie to na 100% za poniżej 500 zł wyciągniesz ;] Ostatecznie 7300gt 256mb 1.2ns zalman edition ;) [ zjada na śniadanie 7600gs non o/c :)]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie się oczywiście pojawiało, ale ceny zmienne są jak w kalejdoskopie :P

 

Szukam czegoś na pcie do 600-650zł. Preferuję radzie, ale jeżeli za tą cenę jest jakiś rewelacyjny gf to nie będę wybrzydzał =] Szczerze mówiąc średnio się orientuję w kartach - oznaczenia radeonów są dość dziwne, x1300 znacznie gorsze od x800 ale 1600 już niekoniecznie ;P

 

Będzie toto współdziałało z athlonem64 3500+ na msi k9n platinum.

 

Byłbym wdzięczny za poradę, bo bez karty ciężko uruchomić komputer ;] Fajna też byłaby informacja o tym, jaki zasilacz trza by mieć - mój modecom 400w nie jest najwyższej klasy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec z forum sprzedaje Galaxy po 400 zł 256 MB oczywiście 7300GT i jak na Twój sprzęt brałbym tą kartę i nie dorzucał ani grosza więcej, no i oczywiście sądzę że posiadasz 1 GB ramu

 

P.S. A jeżeli dokładnie chcesz te 500 zł wydać to na allegro jest 7600GS bez Zalmana Galaxy za 495 zł :)

Edytowane przez Jimaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

dzięki za szybką odpowiedź. Pewne negocjacje poszły do przodu i mogę rozszerzyć pole poszukiwań. Myślę o 7600gt, ale o gainwardzie się nasłuchałem różnych opinii.

 

Po drugie czytałem o galaxy 7300gt, że da się z niej wyciągnąć przy zalmanie wydajność 7600gt. No i tu ponownie napotykam na problem wiarygodności źródła - niektórzy mówią, że kręci się toto jak mięso w maszynce, inni, że strata kasy...

 

Trzecia strona medalu - radziu x800xt, względnie x850... To już trochę drożej, niby szersza szyna, ale nie umiem powiedzieć, czy w efekcie lepiej... Doradźcie, proszę. Najlepiej dodając sugerowane nazwy producentów ;)

 

Acha, i jeszcze jedno - jeżeli padnie na x850, to czy to są tylko x800gto z odpowiednim zestawem sterów, czy firmowo takie też są? W co lepiej wrzucić pieniądz?

Pozdrawiam

Edytowane przez marivald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zamierzam wymienić kartę graficzną. To czy będzie pod PCIE czy pod AGP nie gra roli - moja płytka ma oba te złącza ;) .

 

Zastanawiam się nad kilkoma z nich:

- Radeon 9500@9700 (AGP)

- Geforce 6200@6600 (niestety nie ma na allegro!) (PCIE/AGP)

- Geforce 5900XT (AGP)

- Geforce 7300 GT Galaxy (PCIE)

 

Słyszałem że ponoć w 7300 GT można odblować dodatkowe potoki :huh: prawda to? Wtedy chyba nie ma się co zastanawiać.

 

Karta ma być w mairę tania ale żeby czasem dało się w coś pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie lepsze 6200 ,czy 9800 ?

9800

ale ma duze zapotrzebowanie na prad, moze zasilacz nie wyrabiac [ehh te wynalazki z dodatkowym zlaczem na zasilanie]

 

6200 [128bit! niestety 64 bit zalewaja rynek, 128 rzadkosc] to prawie 6600, zgodnosci z pixel shader 3 i inne bzdety umozliwiajace w miare dobre granie w najnowsze gry [sam mam 6600]

 

trudno powiedziec ostatecznie, ja bym chyba jednak znalazl sobie 6200 128 bit, widzialem za 205 na allegro tydzien temu, pozniej widzialem za 230, nie wiem jak teraz

ale czy nie lepiej dolozyc te 30 zl do 6600???

http://www.allegro.pl/item119722859_nvidia...v_n66128dp.html

tylko koles ma malo pozytywow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzisz o tym http://allegro.pl/item118048441_geforce_62...v_szczecin.html wynalazku? Mieszkam blisko Szczecina ,wiec odpada koszt przesylki :P

 

Dopiero zwrocilem uwage na ten tekst "256bitowy procesor" .... :|

 

"Pamięć [MB]: 256 MB DDR-2 64bit " beznadzieja

nie patrz na PROCESOR GRAFICZNY [ale oszusci na tym alegro, napisza duzymi literami 256 bit, doda OKAZJA i szukaja frajerow]

popatrz za tym co pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...