Skocz do zawartości
Sieni

Pytanie odnośnie wydajności zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Panowie, 

 

Potrzebuje porady. Otóż moja obecna karta graficzna GTX285  nie obsługuje gier z Dx11, i jestem zmuszony ją wymienić, Mam możliwość kupna GTX580 lecz mam obawy, że mój obecny zasilacz który z resztą służy mi już w trzecim komputerze nie obsłuży zestawu który posiadam. Zasilacz to Tacens Valeo Smart 560W (posiada dwa złącza 2x PCI-Expres 6pin a 580 wymaga jednego z 8pin więc napewno przejściówa będzie potrzebna) a specyfikacja PC poniżej:

procek - Phenom x6 1090t @3,6 GHz

płyta główna Gigabyte 980XA-UD3

pamięć 4x4GB

dysk 1Tb

 

Z góry dzięki za pomoc.

W załączniku tabliczka zasilacza.

post-155266-0-55395300-1419409705_thumb.png

Edytowane przez Sieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz będzie na styk do tego zestawu.

 

A mam pytanko: musi być GTX 580 ?

 

Są inne sprytne karty z DX11 :)

 

Wszystko zależy od portfela :P

W cenie 350 zł nie będzie wydajniejszej karty Nvidii - tak mi się wydaje bynajmniej, a do Radeonów jakoś nie mam zaufania. To co lepiej nie ryzykować z tą kartą i szukać czegoś mniej prądożernego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 350 nie znajdziesz lepszej karty od 580-ki.

 

Niestety zasilacz ma swoje lata, nie wiem, czy warto ryzykować takie obciążenie.

 

Procesor 6 rdzeni + najmocniejszy Fermii.

 

To się aż prosi o kłopoty przy tym zasilaczu.

 

 

Myślałem nad używanym GTX660 lub jakiejś okazji 750/750Ti.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem 4870x2 również okazyjnie. Niestety moja radość nie trwała zbyt długo. Jak tylko zaczynał się stres dla karty następował wielki boom!!! komputer wyłączał się i nie chce aby tak sytuacja się powtórzyła stąd moje pytanie. gtx 660 nie dość że droższy to mimo wszystko wolniejszy. Temat pozostawiam otwarty może ktoś odpalał 580 na za zasilaczu o podobnej mocy. Dzięki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) gtx 660 nie dość że droższy to mimo wszystko wolniejszy. (...)

 

~150W vs ~250W poboru energii przy nieznacznej różnicy wydajności. Przy twoim zasilaczu który nie wyskoczy ponad 32A@12V i cepie X6 - sugeruję odkładać na nowy zasilacz na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...