Skocz do zawartości
policeman16

[3500 PLN][Zastosowanie: Gry, obróbka filmów] Złożony zestaw PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Na forum jestem nowym użytkownikiem. Podobnie jest z moim stażem w składaniu zestawów komputerowych - bardzo skromny. Postanowiłem więc zajrzeć tu do Was i prosić o ocenę zestawu, zweryfikowanie sprawiedliwości cen, a może i wskazanie miejsc, w których taki zestaw złożę taniej.

 

Zestaw miał zmieścić się w 3500 zł, jednak nie mogę odpuścić sobie tak dobrej karty, a RAM bardzo korci. Jeżeli macie jakieś propozycje to śmiało. 

 

Do czego będzie ów sprzęt? Standardowo do niczego wymagającego. Można powiedzieć, że do pracy "biurowej" informatyka. Rzeczy, które jednak wymagają dość wysokich parametrów, a które mogą się zdarzyć, to chęć nagrywania filmów z gier/programów, renderowanie ich, pogranie w najlepsze gierki sezonu i te nadchodzące i obróbka dużych grafik, czyli... Wszystkiego po trochu.

 

post-214958-0-16186700-1420591652_thumb.png

 

Zestaw nie zawiera chociażby dysku HDD, gdyż chciałem ograniczyć wydatki (HaHa), a posiadam takowy w aktualnym zestawie. Do tego dojdzie przeniesienie karty dźwiękowej, o niebo lepszej od wbudowanej, więc to też nie jest mi potrzebne.

 

Pozdrawiam i wyczekuję na konstruktywne opinie.

Edytowane przez policeman16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wyrzucenia - ten Modecom to bomba z opóźnionym zapłonem , do tego te 600W to ma on tylko na papierze .

 

Z tanich zasilaczy masz Corsaira VS 450W lub Fortrona HCN 460W .

 

Ram drogi , w morele za 579 zł masz Crucial Ballistix 2x8GB DDR3 1 600 mhz CL9 .

 

Co do karty - zastanów się nad R9 280 , 3GB VRAM może się przydać w grach a wydajnościowo jest zbliżona do GTX-a .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem modyfikacje do zestawu. Zmieniłem też płytę główną.

 

Jedyne co mnie zaczęło martwić, to zasilacz. Sądzisz, że 460 starczy na tego GTX-a czy Radeona, którego zalecałeś?

 

Załączam nowo stworzony zestaw. Wyszło taniej, a zaproponowany Radeon w testach faktycznie wychodzi ciekawiej.

 

Zestaw z poleconym zasilaczem: 

post-214958-0-61291100-1420627086_thumb.png

 

Zestaw z wybranym zasilaczem, gwarancją i sprawdzony na podanych podzespołach:

post-214958-0-50154600-1420628851_thumb.png

Edytowane przez policeman16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy bardzo tego PhysX'a potrzebujesz, da się na Radkach odpalić ale bardziej obciąża komputer (testowałem na Borderlands 2) i prawdę mówiąc na niskich detalach to całkiem fajnie wygląda to na wysokich często bardziej przeszkadza niż pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się normalnie na radkach zainstalować i efekty widać tylko spada wydajność bardzo. Mi na medium przeszkadzała za bardzo wszystko lata, wszelkie bariery i takie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łki bardziej zasłaniają i ciężko się celuje, wszelkie beczki przy wybuch zasłaniają cały ekran, może i fajnie to wygląda ale na dłuższą rozgrywkę męczące co najmniej dla mnie, ale widziałem to tylko w borderlands 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...