Skocz do zawartości
Lexuss

Problem z uruchomieniem systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem ostatnio nowy dysk ssd, zainstalowalem na nim system i wszystko działalo OK. Stary dysk HDD chciałem wywalić całkiem, wiec go odlaczylem.

Niestety po tym, jak odpialem go z komputera system sie nie odpalał, był tylko napis 

"reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"

podłączyłem ponownie stary dysk HDD i system wstał normalnie.

Wydaje mi sie, że jakby system, który jest na SSD miał też swoje pliki na HDD i bez HDD nie może się odpalić bo czegoś mu brakuje.

 

Dyski:

Dysk na którym jest system: Crucial MX100 512GB

Dysk pusty, na którym coś jednak jest ale tego nie widać: Western Digital Blue 500GB

Spoiler 

s55kpfi.jpg

 

 

Co mogę zrobić, żeby system odpalał się normalnie z samego SSD? Bo ten WD Blue chce odłączyć bo go nie używam a tylko hałasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się instaluje system (bez znaczenia czy masz tam SSD) odłączasz wszystkie pozostałe dyski. Kiedy tego nie zrobisz efektem jest sektor rozruchowy na innym dysku i brak możliwości rozruchu.

 

Możesz spróbować odpalić płytę instalatora systemu i wejść w opcje napraw. Jak automatycznie tego nie zrobi możesz spróbować odpalić konsolę (w tym trybie naprawy) i ręcznie wpisać komendę "fix mbr".

Jeśli nie uda cię odtworzyć sektora rozruchowego ostatecznie pozostaje instalacja od nowa na samym SSD. Ale jest duża szansa powodzenia.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...