Skocz do zawartości
PaGo

ASRock P67 PRO3 - problem po aktualizacji biosu, error d6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem po aktualizacji biosu płyty głównej ASRock P67 Pro3. Upgrade robiłem chyba z wersji 1.8 do 3.30. Mój komputer: I5 2500k, Goodram 4gb 1333hz, Palit GTX470.
Aktualizacje robiłem wg. oficjalnej instrukcji ASRocka. Wszystko przebiegło poprawnie, do momentu kiedy nastąpił restart. Po nim komputer po prostu nie działa, nie mogę wejść nawet do biosu. Za pierwszym razem beeper zapiszczał 3 razy, wyczytałem ze to problem z pamięcią ram, wiec ją przepiąłem. Tym razem beeper zawył 5 razy, wróciłem więc na stary slot z pamięcią ram, wciąż 5 beepow.
Próbowałem prawie wszystkiego, resetowałem bios przyciskiem na mobo, zworką, bateria. Zmieniałem różne sloty pamięci ram, wypinałem i podpinałem grafikę, zmieniałem slot i kabel od dysku. Niestety bez zmian.
Oprócz tego dr debug wyświetla na płycie głównej błąd d6. Wyczytałem w Internecie ze jest to problem związany z kartą graficzną. Pomyślałem, że może po aktualizacji biosu jest jakaś blokada, aby komputer się nie włączał ze zbyt słabym zasilaczem, czyli Deltą 400W, która z tego co słyszałem nie ma prawa działać w zestawie z GTX470 (może przez to karta chodziła w trybie pcie x4, zamiast x16)
Kupiłem dziś więc nowy zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W. Niestety nie pomogli, ten sam błąd.
Godzinę temu wpadłem jeszcze na post kogoś, komu jakimś cudem udało się rozwiązać ten problem:

1: remove gpu
2: clear cmos
3: reset jumper

 

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem "instrukcję" - wyłączyłem zasilacz, wyciągnąłem kartę graficzna, przestawiłem zworkę, przytrzymałem włącznik pc, przestawiłem zworkę, podpiąłem grafikę, odpaliłem pc. Niestety taka procedura również nie przyniosła żadnego skutku, wciąż występuję błąd d6.

Czy nic już nie jestem w stanie poradzić? Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? Jedynym sposobem jest serwis i downgrade biosu?

Pozdrawiam i dzięki wielkie za pomoc.


Z natłoku informacji zapomniałem dodać, ze próbowałem komputer odpalić z inna kartą graficzną (gtx9800) niestety bez powodzenia.

Edytowane przez PaGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...