Skocz do zawartości
Mercury

Komputer max 2k pln dla grafiki 2D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w doborze konkretnych komponentów do budowy zestawu PC pod Windowsa dla grafiki 2D (Photoshop).

Ze starego PC mogę użyć obudowę i dysk.

 

<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ie potrzebne więc:

- Płyta główna,

- karta graficzna (chyba wystarczy zintegrowana?)

- karta dźwiękowa (zintegrowana)

- zasilacz (myślę o jakimś sensownym, tak by nie uwalić nowego sprzętu, chieftec itp)

- RAM - Photoshop lubi ram. Jak najszybszy, z 16GB powinno być

- Procek - 64 bity ze względu na ram myślę, że nie mniej jak 4 rdzenie.

 

Przyszłościowo może dodam jakiś dysk SSD i powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś wszystkie procki są 64-bitowe , to od systemu zależy ile ramu obsłuży .

 

Nawet jak będziesz miał OS X64 to i tak możesz mieć obsługę niewielkiej ilości ramu np. Win 7 HP X64 - obsługuje do 16GB ramu , powyżej to potrzebujesz Win 7 Pro albo bazowego Win 8.1 ( ma obsługę do 128GB ram ) .

 

Na razie proponuję coś takiego za 1 835 zł .

 

I5 4460 & Gigabyte GA-B85M-D3H , Crucial Ballistix 2x8GB DDR3 1 600 mhz CL9 , Samsung SH-224DB ( DVD-RW ) oraz Corsair VS 350W .

 

Płyta nie pozwala na obsługę szybszych ramów niż 1 600 mhz , jak chcesz mieć ramy 1 866+ mhz to bierz płytę na Z97 , niestety najtańsza płyta na Z97 to koszt ~350 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - kwestię systemu operacyjnego to już zostawiłem dla siebie. Tu nie ma problemu

Napędy zapomniałem dodać - też przełożę więc możemy o nim zapomnieć w wycenie.

 

 

I5 4460

 

Czy nie będzie lepiej szukać jakiegoś i7 ? Nie jestem pewny czy potrzebny, nie wiem jak dokładnie Photoshop korzysta z zasobów procesora (na pewno mocno obciąża RAM).

Dzięki za radę odnośnie pamięci. Muszę tu dobrze pogłówkować. Akurat pamięć warto żeby była szybka.

 

Bardzo dziękuję za konfigurację Reyden!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że I7 jest zauważalnie droższy - I7 4790 to koszt o ponad 500 zł większy .

 

Co prawdą są jeszcze Xeony E3 gdzie niektóre modele można dostać za mniej iż 1000 zł ale nie mają one IGPU , więc musiał byś i tak dokupić kartę graficzną - cenowo wyszło by podobnie do I7 4790 .

 

W tym budżecie to będzie ciężko o I7 4790 , który kosztuje 1 300 zł czyli 65% zakładanego budżetu .

 

A do tego chcesz mieć szybsze ramy , co przekładaj się na zmianę płyty - takie rzeczy to tylko w ERZE masz ( jak głosiła słynna reklama ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to już dokładnie rozumiem temat procesora :D

W tym wypadku chyba faktycznie lepiej słabszy procek i więcej ramu.

 

Corsair VS 350W - 350W wystarczy?

 

--------

Póki co ten zestaw ze słabszym ramem 1779zł bez napędu (z przesyłkami).

Może uda się z szybszym ramem do 2k pln.

Płyta do tego ramu może być ta?: GA-Z97P-D3

pamieci dałem: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8) 1866MHz CL10

 

Wyszło 1982zł (z przesyłkami)

Chyba, z tych dwóch wyżej dałem coś kiepskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej masz Goodramy 1 866 mhz CL10 z serii PLAY - RED , Blue , Black czy Silver za 574 zł zestaw 2x8GB .

 

Jak dla mnie lepszy producent , Kingston to nie jest już ta sama firma co kiedyś .

 

Albo dołożyć do pamięci 2133 mhz / 2 400 mhz , tyle że to koszt ~640 zł za zestaw 2x8Gb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC pod Windowsa dla grafiki 2D (Photoshop)

 

No tak - kwestię systemu operacyjnego to już zostawiłem dla siebie. Tu nie ma problemu

Tu byłbym ostrożny.

Za 8/8.1 przemawia obsługa większej ilości pamięci. Warto jednak sprawdzić, czy są sterowniki pod ten system dla Twoich urządzeń (skanery, tablety, plotery, drukarki itd).

 

Rozważam zakup taniej laserowej drukarki do domu. Wiązałoby się to z pozbyciem urządzenia wielofunkcyjnego. Wyjmuję z szafy skaner by sprawdzić jak się ma. Pewnie ma się dobrze, niestety W8 bardziej widzi go w roli mebla niż urządzenia do współpracy. Warto na to zwrócić uwagę, jeśli masz jakieś peryferia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę przeleżakował ze względów budżetowych, ale właśnie zabieram się za zakup.

Budżet teraz podskoczył do 2500zł więc znalazło się miejsce na SSD:

myślę o: SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA III

 

Ostatnie pytanie. Płyta główna którą mi poleciliście nie ma wyjścia na DVI...

Czy to normalne? Przyznam, że ostatnio jak skłądałem kompa to DVI było standardem. Teraz widzę jest HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...