Skocz do zawartości
shusty

Komputer z monitorem do 6000zł - ocenienie mojego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer używany do grania też jak widać, ale również do programowania, żonglowania wirtualkami i całego środowiska developerskiego JAVA EE + tomca/JBoost+ postgres itd.

 

W najbliższej przyszłości miałem zamiar dokupić drugie 2x 4GB RAMu, by mieć 16 razem, ale może się teraz szarpnę na 2x8 od razu. Ale to już inny temat i później zdecyduję, czy przekroczę budżet tym komponentem, a chyba warto się nie martwić czy 4 wysokie ramy pod chłodzenie wejdą.

Podobnie drugi HDD chcę kupić niedługo i spiąć w RAID1.

 

Na SSD wiadomo system + część gier i programów. Na HDD wiadomo dane, ale też programy, czasem gry i obowiązkowo linux, więc typowy wolny Storage nie może to być dysk (podbno do takich zastosowań właśnie RED się nie nadaje, ale tylko podobno).

 

Procesor i karta graf. na pewno będą kręcone.

 

Mój zestaw z mniej więcej cenami:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/17j1YJfDgKwJQ5Mm3RRT3wZoutjIzysXRH0KIUFqfPzg/edit?usp=sharing

 

 

Będę wdzięczny za komentarz i co ew. podmienić. Nie chcę przypadkiem strzelić gafy np. że w takim zasilaczu nie ma akurat takiego złącza do karty graf itp. (mimo że stprawdzałem, mogłem strzelić gafę)

Zastanawiam się jeszcze nad zasilaczem bo 550W myślę, że uciągnąłby w razie czego ze dwa dyski, OC, i dodatkowy RAM, ale myślę, że szkoda go męczyć przy obciążeniu 90%. 600W byłoby idealne, ale nie ma z czego wybierać.

Sprzęt teoretycznie ma dawać radę sobie z tym co będzie wychodziło ciągle na XBOXone i PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD zdecydowanie Crucial MX100 , ew. dołożyć do Plextora M6S .

 

Zasilacz zmień na XFX XTR 550W - droższy ale lepsza elektronika i w pełni modularny .

 

Albo Antec Edge Gold 550W .

 

Buda - Dołóż do Zalmana Z9 U3 , dużo lepszy niż Gladius X60 .

 

Chłodzenie to Macho , spokojnie wystarczy do procka , lepszych nie ma sensu brać bo i tak ich nie wykorzystasz z powodu gluta siedzącego pod IHS-em .

 

Ramy i SSD od Kingstona sobie odpuść , alternatywnie do tych Ripjawsów mogą być G.Skill Trident X 2400 mhz CL10 - mają demontowalne grzebienie , ew. Team Group Xtreem .

 

Z płyt spokojnie wystarczy MSI Z97 Gaming 3 , poza brakiem SLI nie ma większych wad .

 

Z kart brał bym Asus GTX970 Strix , ma najcichsze chłodzenie .

 

Przy tym co robisz warto dołożyć do I7 4790K .

 

Monitor bierz Della U2414H za 889 zł w morele.net , ma lepszą matrycę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przemyslę, jeszcze temat. W arkuszu jak widać pierwsza kolumna z podzespołami jest moim wyborem, gdybym miał dzisiaj kupować, także sugerować alternatywami z linka się nie trzeba i ich zbytnio opisywać, chyba że byłaby lepsze.

 

Jeśli 550W sobie da radę i nie będzie się męczył przy OC + dodatkowych dyskach etc. to ok.

Do OC ludzie zapierają się rękami przeważnie i sugerują ASRock Z97 EXTREME4, ale w sumie nie wiem czym oprócz brak SLI miałaby być gorsza na MSI 3.

 

Co do Zalmana faktycznie fajna, zależy mi tylko, żeby była tania, wygląd bez znaczenia (może być nawet pożółkła :D), dobrze wydmuchiwała gorące powietrze, wszystko się zmieściło i USB 2.0 i 3.0 z przodu.

 

W czym ten Dell tak lepszy? Opóźnienie to 8ms, jak to IPS. Myślę że te Iyamowe AMVA+ jest świetną alternatywą między szybkimi TFT o kiepskim obrazie a wolnymi IPS o dobrym niby obrazie. Ten model Iyamy mam w pracy i nieźle się sprawuje do pracy, a do gier i filmów nie testowałem, a tam chyba opóźnienia są  w miarę ważne.

 

Czekam na dalsze spostrzeżenia też innych użytkowników forum.

Edytowane przez shusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że karta sieciowa killer niekoniecznie jest zaletą. Ja osobiście unikałem. Ponoć zdarzają się bluescreeny z powodu tej sieciówki, MSI ma słabą kontrolę jakości i wypuścili na początku płyty z tą sieciówką, które nie umiały jej obsłużyć. Ja osobiście wziąłem asus z97-pro gamer na agito za 600zł + podkładka(wartość: 50-150zł) gratis. Ma jakieś filtry i szmery bajery, ale czy to cokolwiek daje? Powiem tak: na TSie miałem 4 pinga i nadal tyle mam, w LOLu miałem 30 pinga i po zmianie płyty nadal mam 30 pinga, ale po obciążeniu sieci ping na TS rośnie, ale nigdy powyżej 70 (sprawdziłem i przy speedtescie i tak dobiło do 250ms). Killer obciąża procesor bardziej niż sieciówki intela. z97 pro gamer ma jeszcze jakieś filtry przeciwprzepięciowe itd. Generalnie jak chcesz płacić około 550zł za płytę i potrzebujesz podkładki to....

Płyta z podkładką gratis podrożała z 599 do 636zł, więc raczej nie ma co dopłacać. Na x-komie jest za 579zł.
 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dopiszę swoje odczucia z używania sieciówki w MSI Z97 Gaming 3. Generalnie różnica w pingu jest niewielka, albo żadna. ( Jedynie w Diablo wygląda to lepiej, ale kto wie czy to akurat przez tą kartę ?)

Jedynym plusem jest program który pozwala Ci ustawić priorytet sieciowy dla aplikacji. Wcześniej przy włączonym uTorrent, Origin, Steam i ściąganiu gier, update i jednoczesnym graniu w wowa pingi sięgały 1000+, przy ustawieniu WoW-a na najwyższy priorytet a aplikacji wymienionych wyżej na niski, ping w WoW-ie się nie zmienia. BSoD-ów nie uświadczyłem

Edytowane przez xardas228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał asus/asrock, która dokładnie to zależy od tego czego oczekujesz. Głównie różnią się dodatkami (sekcja zasilania, która przy obecnych prockach ma marginalne znaczenie, karty sieciowe killer i inne rzeczy, których raczej się nie zauważa) Jeśli chciałbyś podpinać kilka wentylatorów pod płytę to powinieneś się przyjrzeć jakie płyty dają możliwości regulacji wentylatorów. Na ten przykład asus z97 pro-gamer pozwala skalibrować wentylatory i ustawić je poniżej wartości fabrycznie minimalnej(jednocześnie blokując możliwość ustawienia wentylatorów na obroty na których się zatrzymają)... Dla XL-1 jest to 40% obrotów zamiast 60%, co daje około 500RPM, wentylator od macho podobnie z tym, że mam podpięty XL-1 pod optional cpu fan i kalibracja przebiega na obu równocześnie, ale korzystając z PWM zamiast DC wentylator kręcił się nawet na 250RPM. Jest też opcja wyłączania wentylatorów gdy temperatura spadnie poniżej jakiejś wartości, a gdy wzrośnie wentylatory automatycznie się włączają, więc można się pobawić w pasywny pc w idle (wentylatora CPU nie da się wyłączyć, ale jak podepniesz pod gniazdo od wentyla obudowy to już się da). Wybór płyty głównej teraz zależy od indywidualnych preferencji - czy chcesz dopłacać za coś co niekoniecznie będzie ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor :

http://www.morele.net/monitor-lg-25um65-25um65-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-636228/?gclid=CPuo8ZDvpsMCFQvItAod0wwAig&gclsrc=aw.ds

 

Zdecydowanie większy komfort użytkowania niż FHD (zastępuje 2 monitory), chyba, że planujesz drugiego Della U2414H czy co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie karta MSI GTX 970 GAMING 4G, ja kupiłem i jestem zadowolony, jakbym miał wybrać jeszcze raz wybór padł by na MSI, jak korzystasz z internetu nic nie słychać z kolei gdy chcesz podkręcić 1500Mhz w moim przypadku to nie był problem. Co do piszczenia cewek tylko słyszalne jak mam bardzo wysoką ilość klatek np: strona logowania gry, czasami wczytywanie gry, starsze gry - kiedy liczba klatek szaleje, moim zdaniem to przypadłość większości nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodneo ustaw sobie fps cap na 120-500 (w evga precisionx i w msi afterburner(rivaturner) są te opcje) i w menu ci nie będzie piszczeć, a na fps w grze będzie zerowy wpływ o ile odpowiednio wysoko target ustawisz.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...