Skocz do zawartości
Oskar29

Wybór płyty, procka, grafiki.

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy mam procesor amd a8 3850 (FM1) i płyte do niego. Korzystam z grafiki zintegrowanej. Do neta wystarcza, ale grać to się na tym raczej nie da. Chciałbym zmienić procka, mobo, grafikę. Mogą być części używane. Priorytetem jest dla mnie wydajność (nie obchodzi mnie wiek, prądożerność itd.). Procesor chciałbym Pentiuma G3258 (na amd nauczyłem sie kręcić więc czemu by nie podkręcić intela). Mobo myślałem o jakimś na b85. Grafika zainteresowała mnie gtx 480. Zasilacz mam 500w ocz. Monitor 1920x1080. Co możecie polecić w cenie do 600zł.+sprzedaż starej mobo i procka?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za swoje stare graty powinienem dostac ok 150-200zl. Nie mozna by kupic wtedy jakiejs plyty na b85? Teraz wpadl mi jeszcze pomysl zeby zostawic plyte i procka (nowoczesne gry obsluguja wiecej niz 2 rdzenie) a kupic tylko grafike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze na g3258 nie bedzie mozna uruchomic wszystkich nowych gier dlatego ze ma 2 rdzenie? Podobno na msi h81m-p33 mozna wykrecic pentiuma na 4.4-4.5 ghz i chyba sie zdecyduje na ta msi. Chyba ze cos z nia nie tak? Bo jest tansza troche?

Jest jeszcze jakas godna uwagi tania plyta lga 1150 na ktorej mozna by bylo podkrecic g3258 do ~4.5ghz? Mam chlodzenie silentium pc fera 2.

Edytowane przez Oskar29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze ewentualnie nad używaną platformą 1155. Do tego pentiuma będziesz potrzebował jeszcze jakiegoś lepszego chłodzenia. A nie wiem jak z kręceniem na h81. Dlatego ja bym zastanowił się nad tanią używaną płytą h61 i do tego i3 zamiast tego pentiuma. Co do gier to faktycznie producenci specjalnie blokują możliwość uruchomienia na 2 wątkach np (far cry 4 czy COD AW). Moim zdaniem lepiej tania płyta + i3 Jednak te 4 wątki lepiej się sprawdzają w grach

 

Aaaa masz już chłodzenie. To w sumie można by zobaczyć tego pentiuma :) 

Edytowane przez DrFelipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...