Skocz do zawartości
MalaMuszka

Monitor 24' do gier do 800zł (+HDMI)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Planowałam najpierw kupić komputer jednak ceny podzespołów ostatnio poszły w górę tak więc odwracam kolejność i kupuje monitor. Na razie będzie on podłączany do laptopa oraz konsoli (dlatego wymóg hdmi)

 

W przyszłości monitor najprawdopodobniej będzie podpięty do karty graficznej MSI Radeon R9 270

 

Chciałabym 24' z matrycą dobrej jakości (bez smużenia obrazu) do kwoty 800zł

 

Przejrzałam poprzednie posty i w takiej kwocie polecane są monitory bez wejścia HDMI, tak więc pytam się tutaj. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłam  IIYAMA 24" LED Prolite X2483HSU-B1

I teraz chce podlączyć go do laptopa po hdmi. Nie wykrywa mi sprzętu. W laptopie mam tylko złącze d-sub natomiast nie mam żadnego kabelka. Czy mogę podlączyć monitor po hdmi? 


A do tego jeśli podłączam konsole to nie przesyła dzwieku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jeśli chodzi o konsolę to możliwe, że w ustawieniach konsoli musisz wybrać gdzie ma sygnał wysłać (jakich złączy konkretnie używasz-konsola niekoniecznie wykrywa).

 

Jeśli dobrze rozumiem masz gniazdo HDMI w laptopie i nie wykrywa sprzętu. Spróbuj zamknąć pokrywę z wpiętym kablem może dopiero wtedy zaskoczy, przeinstaluj sterowniki od karty graficznej, jeśli masz dedykowaną kartę graficzną to przełącz z integry na dedykowaną, przedmuchaj gniazdo HDMI- jak nie pomoże przemyj alkoholem (wyłączony laptop i wyjęta bateria). Wypróbuj na innym laptopie lub monitorze by wykluczyć winę monitora/laptopa, na innym kablu by wykluczyć kabel.

 

Pamiętaj, że masz czas na zwrot towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odbioru przesyłki. Pod warunkiem, że zakupu dokonałaś na odległość np. sklep internetowy.

 

Niskie smużenie to 120Hz+strobowanie, ale ceny zaczynają się od 1050zł.

Seria RL od Benq jak na 60Hz jest bardzo w porządku i ma bardzo niski input lag.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj prawym myszy na pulpicie i wybierz "Rozdzielczość ekranu". Tam powininnaś zobaczyć 2 monitory oraz mieć opcję identyfikacji i ustawień.

 

18fec5ad-1018-49ce-a4d8-3797bf07ee92_0.j

 

Jeśli monitora tam nie ma, to spróbuj innym kablem.

Jeśli monitor ma kilka wejść, to upewnij się że wybrane jest to, do którego podłączony jest kabel.

Przy domyślnych ustawieniach po starcie kompa, dodatkowy ekran pozostaje czarny do póki nie ustawisz klonowania lub rozszerzenia - przynajmniej u mnie tak jest na Intel z Win7.

 

Jeśli chodzi o dźwięk z konsoli przesyłany na wyjście słuchawkowe (bo monitor nie ma głośników), to może być ono domyślnie wyciszone w menu monitora - by po podłączeniu nie walnąć dźwiękiem przyprawiając cię o szybsze bicie serca.

Druga opcja, jeśli do konsoli podłączone są głośniki lub słuchawki, to może ona "nie wysyłać" dźwięku po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...