Skocz do zawartości
Affliction

Karta graficzna (nVidia) do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem, że czas nieco zwiększyć wydajność i chciałbym wymienić kartę graficzną pozostając przy swojej obecnej konfiguracji, z tym problemem, że moja wiedza w tym zakresie zatrzymała się na etapie gf gts8800 - gtx260, a chwile od tego czasu minęło, dlatego zwracam się do was z prośbą bo totalnie straciłem rachubę w tych numerkach.

 

Na pewno nie chce przeznaczyć więcej niż 800 zł, z czego to wyjątek jeżeli naprawdę coś by tego było warte, jeżeli zamknie się w 700 zł będę zadowolony. I na pewno będzie to nVidia, z przeznaczeniem głównie do grania (pobocznie do grafiki 2D), bez zapędów do podkręcania

 

Moja konfiguracja obecna to:

 

Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz

Goodram DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0 *
Płyta ASRock P67 Pro3
Gigabite GeForce GTX 460
OCZ Modxstream Pro 600W Modular
 
 
Z moich poprzednich kart GTS8800 i GTX460 zadowolony byłem, bo posłużyły bardzo długo i nie prędko zamierzam wymienić kolejną, stąd prośba o rade od fachowców :)
* teraz zauważyłem, że Speccy pokazuje mi, że niby pracują na 665, pomimo iż jest 1333?
Edytowane przez Affliction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV nie ma nic ciekawego w tej cenie .

 

GTX760 jest poza twoim zasięgiem - ceny zaczynają się od ~900 zł .

 

Jak to ma być koniecznie NV to może Asus GTX660 2GB DC2 za 705 zł ew. dołożenie do Giigabyte GTX960 2GB DDR5 OC za 839 zł .

 

Z kartami ATI/AMD jest lepiej - masz do wyboru albo R9 270/270X ( lekko wydajniejsze niż GTX660 ) albo R9 280 3GB za podobną cenę co GTX960 .

 

R9 280 ma 3 GB VRAM i znacznie szerszą szynę GPU-MEM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za szybką odpowiedź. Tu nasuwa się pytanie, skąd ta różnica cenowa między 7xx a 9xx? Wydawało by się, że 900 będą "modelem" lepszym, niż 700, a są tańsze. Jak duże różnice są między tymi modelami?

 

Dla przykładu: http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-oc-itx-2gb-ddr5-pci-e-box-84-1054915.html?attr=246-1611,248-705208,cena-600+1000

 

 

W przypadku GTX960 zauważyłem różne oznaczenia dodatkowe, które między sobą znacznie różnią się ceną, a kompletnie mi nic nie mówią. A dochodzą do tego różne oznaczenia wg. producentów. I o tym właśnie mówiłem - totalny chaos informacyjny, bez fachowej wiedzy nie idzie się w tym rozeznać.Jeżeli ten 960 jest faktycznie warty dołożenia funduszy, to się nad tym zastanowię.

 

Zapomniałem dodać, że rozdzielczość 1400x900 - 1680x1080 jest dla mnie jednocześnie optymalna i zadowalająca.

 

 

W końcu, którego producenta polecacie? Do tej pory miałem karty od Gigabite oraz EVGA i nie miałem powodów do narzekań, szczególnie tego pierwszego.

Edytowane przez Affliction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 1680x1050 i watch dogs, bf4, dying light zabierają 2,5gb ramu, a czasami i więcej, więc 2gb to do tej rozdzielczości nie wystarczy.

2gb to przeżytek i kupowanie karty z taką pojemnością w 2015 roku to głupota.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu i przewertowaniu testów, stwierdziłem, że nieco odczekam i przeznaczę większe pieniądze na ten model

 

Gigabyte GF GTX 960 (wersja dwu wiatrakowa). Cieszy mnie to, że ma znacząco mniejszy pobór mocy od mojego 460, mając przy tym nie porównywalnie większa wydajność.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-wf2-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-1054389.html

 

Co o niej sądzicie? W zasadzie to pytanie retoryczne, ale jestem ciekaw opini na jej temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla ciebie pobór prądu to najważniejsza rzecz to bierz 960 .

 

Karta nie jest warta tych 940 zł , taniej można dostać R9 280 - kartę która ma więcej VRAM i znacznie szerszą szynę niż GTX960 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie tworząc zbędnych wątków, przy okazji zapytam się tu, czy to normalne by zakupiona karta graficzna (agito) była w otwartym worku antystatycznym? Nie powinien być on szczelnie zamknięty? Domniemam, że sklepy straja się sprzedać zwrócone karty - z różnych (czasami niewinnych) przyczyn, czy jestczym się przejmowac?

 

Szczerze nie chce teraz bawić się w odsyłąnie karty, skoro działa sprawnie.

Edytowane przez Affliction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może rozkleili by nakleić sticker z gwarą?

 

co do gigabyte gf960 windforce 2x - można brać, jedna z lepszych konstrukcji, z testów kręci się chyba nawet ciutkę lepiej niż g1 gaming, którą mam (ale mojej jeszcze nie męczyłem ostro).

 

jeśli musi być nvidia to 960 nie jest najgorszym wyborem, przeskok z 460 będzie wielki. Jak masz kasę to ew.kup 970.

 

jednak jeśli liczy się tylko liczba klatek za wszelką cenę i w przeliczeniu na pln, to w kartach budżetowych rządzi ati. fajną używkę 280x kupisz za ok 650-750 pln. w porównaniu z 960 będzie szybciej, głośniej i bardziej prądożernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...