Skocz do zawartości
Nessay

Windows 2003 Server Tips&Tricks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak sobie pomyślałem, ze wyszedł nowy windowsik w sumie serverowy ale można go uzywac w domu, wystarczy go zoptymalizowac...

właśnie głównie chodzi mi o optymalizacje, bo jak zauwazylem ustawienia tego windowsa sa pod katem stabilnosci np: suwak od dzwieku (hardware accelerator był na poziomie średnim).

Chodzi mi w tym poście oto zeby posiadacze tego windowsa pisali tutaj swoje problemy i pytania...

ja od razu zadam jedno: jak go zoptymalizowac pod katem wydajnosci, bo sam w sobie jest stabilny... i chodzi mi oto, zeby te suwaki i takie tam kruczki wydajnosciowe które można pszesunąć suwakiem, lub zaznaczyc podać tutaj, gdzie sie znajdują?

moze jest jakaś opcja która optymalizuje go pod katem wydajnosci/stabilnosci/optymalne? ktoś z Was ma tego windowsa i wie gdzie to odnalezc?

czy trzeba samemu chodzic po tych dxdiag, panelu sterowania i zaznaczac/ przesuwac na wieksza wydajnosc?

(prosba do moderatora: miło by było jak byś to przykleił bo może akurat się to przyda przyszłym posiadaczom i nie beda zadawac 1000 pytan..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm :?

CO zrobic..? Isntalujesz swoje sterowniki, directa nowego..

W zakadce systemowej dajesz na full pasek przyspieszenia sprzetowego.. cos takiego. hm co tak jeszcze.. :)ustawienia IE jest łatwo zmenic wiec nei problem.

na www.infojama.pl dowiesz sie jak wyłaczyc to okienko przy zamykaniu windy i kilka takich bajerów.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jakies linki. do tego tematu

 

pierwszy mi nie chodzi ponoc programik ma umozliwiac to zeby mozna bylo instalowac nieserverowe wersje czesci progsow (typu zwykly NAV zamiast NAV Corporate). Mi on nie dziala :(, musialem przywracac system z safemoda :twisted:

 

http://www.msfn.org/win2k3/tweaknt.htm

 

drugi sznureczek to maly guidzik konkretnie w temacie pierwszego posta Nessaya.

 

http://www.neowin.net/articles.php?action=more&id=54

 

Tak ze swojej beczki to dodam ze jestem w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iony ze nie moge zainstalowac w tym systemie IntelliType ani IntelliPoint, nie ma to jak produkty Microsoftu nie maja wsparcia w systemie ... Microsoftu!!! Szlag by ich trafil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...