Skocz do zawartości
Fuckers

Problem GTX 970 + GTX 260 jako physx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolega ma zestaw takowy:

 

proc : i5 4670K

ASROCK Z97X KILLER bios ver. 1.90

ram: 16GB
karta : PALIT GTX 970
karta : GTX 260 GIGABYTE
zasiłka: ANTEC PURE ENERGY 850W

 

Karty osobno śmigają ale jak chcemy ustawić je razem ( poczywiście ustawiamy 970 w PCIE 2 a 260 w PCIE 4 tak jak podają) karty nie działaja, windows widzi 260 ale 970 jest widziana z wykrzyknikiem nie nie daje sie zainstalować sterowników.

 

Win stawiany od nowa i 7 i 8.1 nic  to nie zmienia.

 

Proszę o pomoc ale proszę nie pisac że to nie opłacalne itd prosze o pomoc w rozwiązaniu problemy dlaczego to nie chce działać. I czy te 2 karty mogą tak pracować bo na necie nie znalazłem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka kombinacja jest możliwa od dawna .

 

Swego czasu nawet układ ATI + NV był możliwy ( karta ATI do renderowania grafiki a karta NV do fizyki ) .

 

Druga karta przydatna jest tam gdzie jest intensywnie wykorzystywane PhysX .

 

W sytuacji gdy fizyka ma marginalne znacznie lub leci przez CPU druga karta nic nie daje w takim układzie .

 

W przypadku gdy są 2 karty NV to druga karta odciąża pierwszą

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz.

 

GT9600 + GT9500  i Mafia 2 działała bardzo przyzwoicie w 1680/1050.

 

Gdzieś o tym pisałem i dawałem wyniki z gry.

 

 

 

Fuckers... zamień karty miejscami i sprawdź, czy physX działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1680 to może i sobie to jakoś działało ale w 1080p była beznadzieja, cięło się i tyle. po wyłączeniu physx gra śmigała jak szalona. tak samo było z Mirrors Edge. 
 
@Fuckers zasilacz jest za słaby i dlatego nie działa. 260 to ciągnie pewnie 2x tyle prądu co 970 a tu masz karty praktycznie jak w sli. To jest 850w starej generacji i taka sobie rady nie da. Ja mam 850W bequiet dark pawer pro P7 która też sobie nie poradziła z 2x970. gdzie z 2x680 które mają większe zapotrzebowanie na prąd działało znakomicie. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...