Skocz do zawartości
xeds

Wymiana karty graficznej w starszym kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wymienić kartę graficzną. Czy możecie podać mi jakąś dobrą kartę, która będzie pasować do :

Asus M2N-SLI 

teraz mam nvidia GeForce 8600 GT 

Chcę, żeby miała 512 MB pamięci oraz inne lepsze parametry.

Mój zasilacz to Modecom Fell III-400ATX

procesor : amd athlon 64 x2 dual core processor 4800+

Kartę chcę kupić używaną. Proszę o pomoc, aby karta była kompatybilna i pasowała do mojej płyty głównej. Najlepiej jakby karta była dostępna na allegro.

Cena to plus minus 100 zł . Karta ma służyć do gier.

Edytowane przez xeds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda na PCI-E będzie pasować.

Radeon HD 4850-70, 5750-70, 6750,7750 GeForce 9800 GT, GTX 260, 460

 

Zdajesz sobie sprawę, że procek już jak na dzisiejsze wydajności słaby?

Zasilacz stary już?

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda na PCI-E będzie pasować.

Radeon HD 4850-70, 5750-70, 6750,7750 GeForce 9800 GT, GTX 260, 460

 

Zdajesz sobie sprawę, że procek już jak na dzisiejsze wydajności słaby?

Zasilacz stary już?

Wiem, że jest to już staruszek, ale chce, żeby jeszcze przez jakiś czas mi służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda .

 

Połowę z wymienionych wyżej kart będzie hamował CPU , na dobrą sprawę tylko HD5750 / HD6750 ( w zasadzie ta sama karta ) nie będą hamowana ale nie będą za mocno hamowane .

 

Pozostałe karty mocno zostaną wyhamowane przez tego procka , w przypadku kart NV dojdzie jeszcze narzut od sterów z którym CPU może sobie nie poradzić  .

 

Do tego masz kiepski zasilacz- co prawda ten model ma już jakieś tam zabezpieczenia , ma 2 linie +12V - 14A i 16A - co by dawało teoretycznie 360W ale obciążenia tych linii się nie sumuje , w dodatku nie wiadomo jak te linie są skonstruowane - może się okazać że procek i karta będą zasilane  z jednej z tych linii - wtedy będzie dostępne 168W lub 192 W .

 

Kolejny problem to wiek zasilacza i związany z nim spadek mocy - jak ten zasilacz ma 4+ lat to z tych 360W może mieć połowę albo i mniej .

 

Co do wyboru karty - za 100 zł to nie poszalejesz , z sensownych i niezbyt prądożernych kart jest HD5670 1GB za 100 zł .

 

Karta ma już obsługę DX11 i 1GB VRAM choć w jej przypadku to bardziej marketingowe zagrywki niż realna wartość .

 

Jak nie HD5670 to szukaj 9600GT / 9600 GSO 384MB / 768 MB / HD4670 , innych kart nie ma sensu brać - masz słaby procek i kiepski zasilacz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tą Radeon HD5670 1GB . Mówisz, że powinna działać i pasować do mojego komputera ?

Edytowane przez xeds
Nie cytuj poprzedzającego postu w całości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pokazałem mu przekrój co kupić, a co wyhaczy w najlepszej cenie to jego.

Moim zdaniem do 5750 warto dopłacić. W zasadzie zależy, którą za ile uda mu się znaleźć. 

 

Tak, tak, wiem, nic na wyrost.

 

Reyden

Ja do swojego T3400 C2D E6750 dałem GTX 660 i też byłem zadowolony, ale też planowałem do roku wymianę sprzętu na obecny. Kwestia przemyślenia i potrzeb.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS Rivals był całkowicie niegrywalny, Śródziemie Cień Mordoru chodził ładnie. AC Unity w zasadzie połazić szło, ale grać się nie dało zbyt duże szarpanie, ale już AC 2,3,4 chodziły ładnie. Generalnie jak procek wyrabiał to karta mu nie szkodziła. Jeśli pytasz czym miałem jakieś skokowe dogrywanie to nie. Jak procek był za słaby to po prostu był slide show, haha.
Zresztą i tak okazało się, że AC Unity żąda czegoś mocniejszego niż 660 sic. Chamstwo optymalizacyjne. Heh

 

Poza tym, przy kartach używanych zawsze brałbym najlepszą w tej cenie dla mnie (przy danym budżecie), a nie pod procesor. Mocniejsza karta za tą samą cenę nie zaszkodzi. Chyba, że byłaby to jakaś fanaberia typu GTX 980 do c2duo (chyba, że to chwilowy procek).

Ja patrzę zawsze na cena/wydajność w założonym budżecie + technologia. Obecnie myślę, nad GTX 960 a nie r9 280, choć wydajniejsza.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...