Skocz do zawartości
katarzynna

do 4000zł/photoshop/zbrush

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pomożecie?


Zastosowanie komputera:  photoshop. zajmuję się cg paintingiem, pracuję na wielu warstwach przy dużych formatach, np. 5000x5000 w 300dpi. chciałabym żeby sunięcie pędzla przebiegało bez zacięć.  Korzystam też z Indesign i Illustratora.


Zbrush, tu podstawowy sculpting, ale chcę mieć możliwość bardziej zaawansowanej pracy.


+ odpalenie nowszej gry na średnich detalach.


Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000


Których części potrzebujesz?: całość, bez myszy, klawiatury, bez systemu 


Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie


Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? eizo cs240


Specjalne wymagania: Zależy mi na ciszy, niski pobór energii byłby plusem


Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie


i żeby to wszystko weszło tu: http://www.morele.ne...230i-w1-608514/


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2015?page=0,15

 

lub

 

1  Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 235,00 zł
2  Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE)Wewnętrzny PC 53,00 zł
3  Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (SPC097) 119,00 zł
4  Płyta główna MSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX (Z97-G43) 389,00 zł
5  Zasilacz Corsair VS Series 550W 80PLUS 120mm FAN CP-9020097-EU 219,00 zł
6  Dysk SSD Transcend 370 128GB SATA III 6Gb/s MLC (Premium) (TS128GSSD370) 235,00 zł
7  Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133MHz CL9 (F3-2133C9D-16GXH) 706,01 zł
8  Procesor Intel CORE I7-4790 3.6GHz LGA1150 BOX BX80646I74790 - Haswell Refresh 1299,00 zł
9  Karta graficzna Asus Radeon R9 270X 4GB GDDR5 (256 Bit) HDMI 2xDVI DP (R9270X-DC2T-4GD5) 944,22 zł
  Suma 4199,23

 

Koledzy jeszcze "poretuszują", możesz zamienić na GTX 960 2GB.

 

Pierwszy zestaw jak widać pod granie bardziej, drugi do Ciebie, dlatego dałem procka I7, 16GB ramu i kartę z 4GB ramu, tylko słabszą, ale do średnich powinna dać radę.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z którego PSa korzystasz - możliwe że karta graficzna inna niż wbudowana w ogóle nie będzie potrzebna. Inna sprawa że chcesz też trochę pograć, w takim wypadku dobry będzie zestaw NostradamuSek, w sensie 16gb ramu jest raczej ważne, 270X sobie z nowymi grami na średnich poradzi na luzie - inna sprawa że możesz potrzebować karty on Nvidii jeżeli używasz programów które korzystają z Cuda - jeśli nie to ten Radeon będzie dobry :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle grafiki nie kupuj. Kup 4790k - pracuje na 4,0 i 4,4 w turbo - więc nie wymaga podkręcania nawet. Resztę z karty zainwestuj w układ chłodzenia procka i obudowy, sam pracuję jako grafik (z zamiłowania) po nocach i wiem co to znaczy komfort, który daje cisza.

 

Zestaw:

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I7-4790K;1:Z97+ANNIVERSARY;2:SPC+GRANDIS+XE1236;3:F3-2400C10D-16GTX;5:CT256MX100SSD1;5:SEAGATE+ST2000DM001;6:SPC+BT-M23;7:CRS+CP-9020097-EU

 

Zostaje 200 na śmigiełka do budy + browar, żeby się lepiej składało.

Edytowane przez Pieterman1982
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dopłacać 200zł do procka, którego nie będzie kręcić, obudowę już ma wyciszoną to raz, a dwa... chce również pograć... raczej z winkiem w ręku niż z browarem :P

Ponieważ 4790k standardowo taktowany jest jednym z najszybszych procesorów, często w PS przeganiającym również 6-jajowe, niżej taktowane. Zwłaszcza, jeśli nie zamierza kręcić, poleciłbym mu wersję z K.

 

"Których części potrzebujesz?: całość, bez myszy, klawiatury, bez systemu"

Napisałem mu zgodnie z wytycznymi.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgodnie, bo kolega chce jeszcze pograć, ale poza tym masz rację ^^

Na integrze pogra, jeśli jest niedzielnym graczem. Zawsze za miesiąc - dwa, jak poczuje, że brakuje jednak pary, kupuje np. 750Ti i z głowy. A zestaw rozwojowy i przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

chciałabym żeby sunięcie pędzla przebiegało bez zacięć

 

Tjaa... Kolega"nka" będzie zachwycona, już pisze żeby nie przeoczyć. Haha

 

Koleżanka sama zdecyduje w budżecie, czy zmieści się, czy dołoży, czy też nie.

 

Jeszcze może naprowadzi co ją relaksuje, bo jak hasanie po dachach w AC Unity to już mam obraz całości.

Dopisze może dla rozeznania na czym obecnie pracuje sprzętowo. A może i okazać się, że jej wystarcza kręcona I5 4690k.

 

Na razie typy ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...