Skocz do zawartości
tusku_tusku

Sapphire R9 280 Ciekawy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od rana szarpię sobie nerwy na jednym problemie, mam przeczucie, że jest on poważny. Mianowicie, po dzisiejszym "oduśpieniu" komputera, zostałem przywitany widocznym pogorszeniem jakości obrazu (grafiki), tzn. czcionka jest rozmazana, duzo gorsze zarysy ikon i tak dalej i tak dalej... Początkowo pomyślałem, że może być to wina sterowników, chyba się myliłem. Kilkukrotne zmiany sterowników nic nie dały. Jest na to jakiś sposób? Jakieś ustawienia, czy poprostu karta graficzna do wymiany ? 
Komputer zakupiłem pół roku temu oto jego dokładne parametry :
Płyta główna ASRock H97M PRO4 H97 
Zasilacz Cooler Master G550M 550W 

Procesor Intel CORE i5-4460

Karta graficzna Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) 

Windows 7 64b 

Bardzo proszę o wasze opinie, ponieważ bardziej ufam i wierzę w siłę internetowych znawców, niż salonikowych profesorków
Z góry dziękuje :)

tutaj screen: http://zapodaj.net/81900a6d3549b.jpg.html

Edytowane przez tusku_tusku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tutaj już trzeba poczekać na naszych expertów, Ja się nie znam, aż tak na tym niestety.

Jedyne co mogę poradzić to nie wiem, może obluzowany kabel czy coś w tym stylu, może monitor obok jakiegoś głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb w ustawieniach monitora, sterowników. 

 

Na hdmi monitor potrafi być widziany jako tv i komp włącza jakiś polepszacze, cuda wianki. Popatrz pod tym kątem na ustawienia sterownika/k. graficznej, czy nie jest ustawiony jakiś tryb dla tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jest postęp, tak mi się wydaję. Po zmianie sterowników polepszyła się jakość obrazu, nie jest to taka jakość, jaka była jeszcze wczoraj, ale chyba idziemy w dobrą stronę. Wydaję mi się, że komputer troszkę wolniej chodzi, nie jest taki płynny, no i te detale, są rozmazane, tak jakby karta graficzna nie pracowała jak należy. Może komuś te szczegóły pomogą wpaść na rozwiązanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overscan mam podkręcony na max. Bez tego ekran jest zmniejszony i raczej nie da się go dostosować bez tej opcji. Uzywalem tej opcji przez pół roku i wszystko było ok


Na pierwszy rzut oka wszystko wydaję się być ok. Na drugi rzut oka widać zniekształcenie i niedokładność graficzną, nawet podczas uruchamiania komputera i ladowania systemu, wyraźnie widać, że obraz nie jest jednak ok. Czcionka nie jest taka wyraźna jak wcześniej. Czy winą mogą być sterowniki do monitora ? Czy mogły się same rozsypać przez noc podczas "uśpienia" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie dwie kwestie (też kiedyś przechodziłem coś podobnego).

1. W ustawieniu monitora skalowanie 1:1 (piksel:piksel) + reinstalacja sterownika ekranu.

2. Wyreguluj ustawienia Cleartype windowsowe.

 

Miałem tak ostatnio na karcie NV po updacie drivera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zapodaj.net/d81dea0af832b.jpg.html  opcje skalowania jak na zdjęciu

Cleartype wyregulowany
 

Jeżeli chodzi o sterowniki do  aoc i2369vm znalazłem takie coś: http://us.aoc.com/monitor_displays/i2369vm 
Do oryginalnych nie mam obecnie dostępu(płytka została na drugim mieszkaniu)

Po wypadkowaniu sterowników otrzymałem trzy pliki w następujących formatach : http://zapodaj.net/39f15849c3cc8.jpg.html 

Uruchamiam, uruchamiam i nic, coś czuje brak kompatybilności. Ma ktoś może dojścia do działających?

Edytowane przez tusku_tusku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw rozdzielczość 1920x1080 (wydaje się oczywiste, a czasem można zapomnieć).

Wyłącz overscan (zarówno w sterownikach jak i monitorze - w tym drugim wyłączenie może się wiązać z włączeniem np. "PC mode", "Computer mode" albo czegoś podobnego), to nie telewizor. Jeżeli bez os-a masz obraz nie na całym monitorze to gdzieś indziej jest problem i overscan nie jest za bardzo rozwiązaniem.

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze tą opcje w Catalyst Control Center: Moje płaskie panele cyfrowe - format pikseli. U siebie mam: Standardowy format pikseli PC RGB 4:4:4 (pełen zakres RGB). Jakakolwiek inna opcja powoduje u mnie drastyczne pogorszenie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...