Skocz do zawartości
Delorm

Sonda Jaką grafikę wybrać

Która grafika będzie lepsza na ten okres czasu a zarazem energooszczędna ?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która grafika będzie lepsza na ten okres czasu a zarazem energooszczędna ?

    • R9 280
      0
    • R9 280X
      4
    • R9 285
      2
    • GTX 960
      6
    • R9 270
      0
    • Wsztrzymaj się do nowych radeonów
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Temat do zamknięcia.

jeśli kogoś linteresują wyniki głosowania z 3 forów jednocześnie to wyglądają one następująco:
1 miejsce : R9 280X z liczbą 25 głosów
2 miejsce : GTX 960 z liczbą 24 głosów
3 miejsce : poczekać na nowe radeony z liczbą 13 głosów
4 miejsce : R9 285 z liczbą 2 głosów
Reszta po 0 głosów Up_to_something.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.

jeśli kogoś linteresują wyniki głosowania z 3 forów jednocześnie to wyglądają one następująco:

1 miejsce : R9 280X z liczbą 25 głosów

 

Tak, ale tylko i wyłącznie używka. To zbyt stara technologicznie karta by kupować nową i srogo przepłacać. Zwłaszcza patrząc na skalowanie w DX12. (GCN 1.0)

Jeśli masz kasę na nową 280X, to w tej cenie chodzą używane 290 (GCN 1.1) które już w DX12 skalują się wiele lepiej.

Co wskazuje na to, że starczą na dłużej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.

jeśli kogoś linteresują wyniki głosowania z 3 forów jednocześnie to wyglądają one następująco:

1 miejsce : R9 280X z liczbą 25 głosów

2 miejsce : GTX 960 z liczbą 24 głosów

 

 

Przy takiej małej różnicy, powinieneś zrobić drugą turę wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się nie zastanawił i zdecydowanie po prostu wziął R9 280x zamiast drążyć temat i robić jakieś ankiety. 960 jest dla mnie słaba z racji wąskiej szyny i małej ilości pamięci. A wersja 4GB jest nieopłacalna. Chyba że masz jakieś tam podstawy by brać GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Mam pytanko : co bardziej polecacie Gigabyte czy MSI ponieważ rozmyślam której firmy będzie lepiej ponieważ ostatnio słyszałem, że MSI się opuściło w jakości kart graficznych ??

 

Nic sę nie opuściło. To wciąż dobre karty tylko zdarzały się feralne sztuki tak jak z Gigabyte zresztą. Jak masz wątpliwości to weź ASUS. Też ma dobre chłodzenie. I zakończ już ten temat bo nie ma sensu dyskutować tyle nad kartą za ledwie 1000 zł. Co innego jakbyś brał kartę za 2500 zł i więcej to wtedy byśmy zrozumieli Twoje wątpliwości i te ankiety.  Weź po prostu któraś z kart. Poczytaj recenzje jak dalej masz jakieś pytania, bo na większość z nich znajdziesz tam odpowiedź.  Polecam przeczytać nasz portal PurePC na którym wypowiadają się sami fachowcy. Wierz mi na słowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym 280X albo 285, 960tka kosztuje zbyt dużo na tle z 970 gdzie ta różnica jest dość zauważalna, najlepsza opcja w kwestii cena/wydajność to któryś z radeonów NV nie brałbym w tym wypadku nawet pod uwagę.

Edytowane przez Catalyst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...