Skocz do zawartości
zgk5

Cyfrak do 2500 złoty.

Rekomendowane odpowiedzi

a tak a propo tego co pisza rozne "zaufane"osoby w sieci :

na stronie http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/Teac_CD-W552E/7.php3

wyczytalem ze wlasnie wczoraj kupiona przeze mnie nagrywarka nie obsluguje:

Dysan CD-R 700 napęd nie rozpoznaje płyty
Platinum CD-R 700  napęd nie rozpoznaje płyty

jakiez bylo moje zdziwienie gdy bez klopotow na obu wspomnianych nosnkach nagralem swoje dane wczoraj bez najmniejszych problemow :lol: :lol: :lol:

 

a co do aparatow zeby nie bylo ze zachwalam tylk tego c740 to dodam ze bawilem sie tez sony717- jak dla mnie fajna zabawka ale g a nie aparat biorac pod uwage cene..., bawilem sie tez canon 10D...ten ostatni jest fajny tylko drogi..... no i oczywiscie jak prawie kazdy fotoamator zaczynalem od cmeny8m potem byl zenit a teraz olympus... wiec......aha bawilem sie tez EOSem analogowym.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miro, nie odwracaj kota ogonem prosze. padlo stwierdzenie, ze ten Olek robi fotki takiej samej/lepszej jakosci niz lustrzanki - dalem ci dowod ze tak nie jest. a ty nagle teraz wyskakujesz cos o formacie 10x15... o zwyklych uzytkownikach... bylo trzeba na samym poczatku o tym mowic to bym ci przytaknal, a nie teraz sie wypierasz starajac sie jakos "uglaskac" niedociagniecia poprzednich wypowiedzi. nie jestesmy w sejmie.. :P

 

co z tego ze twoj kolega skanowal to na skanerze Agfy? no co z tego? to ze ktos jezdzi sportowym samochodem oznacza ze jest swietnym kierowca? to ze "cienkas" jest w wersji sporting oznacza ze moze on sie rownac do innych aut sportowych?

 

prosze pomysl zanim cos napiszesz

 

 

piszesz o ziarnie.. z jakiego materialu? fuji superia? to zrob zdjecia na provii 100f to pogadamy o ziarnie :P

 

poza tym - ziarno jest nieodlaczna czescia fotografii odkad istnieje - czemu ma sie niby likwidowac ten badz co badz efekt uboczny? to on dodaje klimatu wielu zdjeciom... myslisz po co filmy o czulosciach 3200 i wiecje? ;-)

 

pytasz sie po co mi dpi4000? dla lepszej jakosci obrazu ktory potem mozna obrabiac :P po co ci 5 czy 4mpixele? mozesz przeciez robic 1-2mpixelami - do prezentacji w sieci wystarczy... prawda?

 

do wszystkie tak mozna podejsc.. po co ci to.. po co ci tamto... a my nie mowimy o tym do czego co potrzebne, tylko o jakosci!

 

widzisz.. nie przyznasz sie do bledu, ze fakt.. ze ten Olek ani zadna inna cyfra nie moze sie rownac do fotografii tradycyjnej jesli chodzi o ostrosc i jakosc.... tylko krecisz.. zadajesz zbedne pytania... jesli masz w ten sposob zamiar dyskutowac to lepiej daj sobie spoqj bo wzbudzasz we mnie litosc stosujac takie sztuczki... na mnie to nie dziala

 

 

a co do doswiadczenia ze sprzetem - pierwsza smiena, ponad 10 lat temu.. potem zenity, praktiki i inne manuale.. fed tez sie gdzies zaplatal.. pozniej era AF - pierwszy EOS 650.. potem 620.. pozniej Minolte 9000i.. potem znow EOS50e.. nastepnie Minolta 700si... ostatnio Dimage7i... za niecale dwa misiace EOS 10D. Do kazdego zestawu mialem przerozna optyke.. od 16mm rybich oczek po 600/5.6... w miedzyczasie przetestowalem tez mnostwo innych aparatow, cyfrowych rowniez

 

Tak wyglada moje doswiadczenie ze sprzetem foto i niestety czegos bys nie mowil nie zmienisz mojej opinii na temat jakosci zdjec z aparatow cyfrowych. A jak mi piszesz ze 13x18 z tego Olka jest nie do odroznienia od analoga to smiac mi sie chce.. Fotka bedzie wygladal, owszem, poprawnie... ale nigdy tak jak z analoga! Chyba ze ktos analogiem zdjec robic nie umie a i w skanowaniu za bardzo sobie nie radzi... to wtedy i 1mpix wyjda lepsze foty, bo tam masz małpke ktora sama wszystko ustawi...

 

 

A dlaczego ja robie cyfrowo? Bo jest to o wiele tansze.. Zamiast mam wydawac tysiac zlotych miesiacznie na filmy wole kupic sobie cyfre i robic za darmo. Koszt aparatu zwraca sie w ciagu pol roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miro, nie odwracaj kota ogonem prosze. padlo stwierdzenie, ze ten Olek robi fotki takiej samej/lepszej jakosci niz lustrzanki

pokaz mi gdzie tak napisalem :lol: powiedzialem ze nie odrozniz zdjec na tym polegalo to porownanie... :lol:

 

pytasz sie po co mi dpi4000? dla lepszej jakosci obrazu ktory potem mozna obrabiac :P

a ja myslalem ze dobrego aparatu nie trzeba poprawiac... :lol: :lol:

 

 

wymieniles tyle aparatow a nie widze tam zadnego olympusa a mądrujesz sie na jego temat jakbys go kilka lat uzywal.. czyli co wszystko co onim wiesz to przeczytales tak :lol: :lol: czy moze dowiedziales sie od "specjalisty"

 

 

... Chyba ze ktos analogiem zdjec robic nie umie a i w skanowaniu za bardzo sobie nie radzi...  to wtedy i 1mpix wyjda lepsze foty, bo tam masz małpke ktora sama wszystko ustawi...

tia... a swistak siedzi i zawija.. wiekszosc rzeczy robie w manualu, no wiesz taka opcjach spotykana tylko wtych troche lepszych aparatach, nie tanich kompaktach, no chyba wiesz o czym mowie.... :lol: :lol:

 

A dlaczego ja robie cyfrowo? Bo jest to o wiele tansze.. Zamiast mam wydawac tysiac zlotych miesiacznie na filmy wole kupic sobie cyfre i robic za darmo. Koszt aparatu zwraca sie w ciagu pol roku...

o i tutaj sie zgadzaam w calosci,dlatego tez kupielem sobie cyfre.. kocham robic zdjecia.. robie ich po kilka tysiecy rocznie.... Olym przez 2 miechy zrobilem juz prawie 2 tys.... i wszystko za free, najlepse zrobilem odbitki 10x15 i jestem z nich dumny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposob w jaki odpierasz moje "zarzuty" (???) jest godny poziomu przedszkolaka... daruje sobie zatem dalsza rozmowe z toba, bo takowa nie ma sensu

 

jak nauczysz sie rozmawiac normalnie na trudne dla ciebie tematy to sie odezwji.. moze uda mi sie ciebie czegos nauczyc... chociaz zasad ktore powinny panowac podczas dyskusji juz raczej nie pojmiesz

 

a szczeniacko-impertynencki styl zachowaj dla swych kolegow prosze..

 

i daruj sobie odpowiadanie na tego posta... chyba ze twoje zawsze musi byc na wiezchu, wiec dla twej przyjemnosci przeczytam raz jeszcze, mam nadzieje ostatni, wypociny spod twoich palcow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie jeszce cos napisac o tej Minolcie Dimage 7i, bede nia pstrykal, trudno sprecyzowac bo i ludzi i jakies obiekty martwe i czasem jakis krajobraz, wiec chodz o to zeby raczej uniwersalny sprzet to byl

 

i dlaczego dla odbiorcow prywatnych jest tak tanio ten aparat na http://www.producent.pl/pintonel/detal.php3?id=1 a dla innych juz drozej wiem ze powinienem sie cieczyc, ale wole zapytac i czy ktos juz kupowal u nich, czy jest to w miare sprawdzony sklep

 

i mam jeszce pytanie o gwarancje, jak kupie u nich czy na pstryku to czy gwarancje mam tylko u nich w sklepie czy na przyklad w Minolta Polska czy tam Canon Polska, no taka ogolnokrajowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli lubisz zoom to bierz 740 lub 750, w zadnym przypadku nie 720 ani 700, sa znacznie starsze maja inna optyke i procesor.... 750 to 740 tylko zlepsza matryca i dzwiekiem.

 

jezeli zoom jest ci niepotrzebny to c4000 - tani albo prawdziwa zabawka c5050....  :D 

 

PS. mam 740...moge uzyc fotek :-)

 

http://www.toya.net.pl/~magic/lodzbynight/page_01.htm

 

PS. mam ich znacznie wiecej

Masz licencjonowana wersje acdsee ???

 

 

 

ps. mam te wasze wywody gleboko w [gluteus maximus].

kupie sobie C 4000 lub C 740UZ zalezy co zydy w usa beda mieli na sklepie.

A gadki ten aparat jest dobry a ten zly bo tak to dopiero masakra.

 

Jak ktos pisze ze cos jest do D. to pokaz to an przykladzie jakims a nie tylko argument slowny.

 

Tak to ja moge powiedziec ze co drugi z was daje ciala w windzie. Bo mi tak sasaid z gory powiedzial albo widzialem w DD newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

to zamiast komentarza, "czacha" wie o co chodzi

 

 

Czacha współczuję Ci, widzisz jak Ci pojechali. Przecież takiego gościa nie przekonasz że jego cyfrak to zabawka w porównaniu do zwykłej lustrzanki przecież on dał za swój aparacik 2 , 3 czy 4 tysiące a pozatym Pan w sklepie mówił że to najlepszy aparat.

Naprawdę szkoda tracić czas na tłumaczenia :wink: zwłaszcza jak ktoś foci tylko u Cioci na imieninach i tyle jego zabawa ma wspólnego z fotografią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz sobie dalem spoqj z tymi "panami" ;-) I nie pojechali mi.. to co napisali rozbawilo mnie do lez ale nie chce sie wdawac z nimi w polemike, bo widze ze nie ma to sensu.

 

Niech mysla co chca.. mi tam nie zalezy zeby ich przekonywac do czegos.. Osmieszyli sie - ja to wiem i ty to wiesz.. i kazda osoba ktora troche w fotografii siedzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam manualna Praktice :) Czekam do konca sierpnia na kumpla ktory przewiezie mi z USA nowego cyfraka.. tak to wyglada

 

Dołączona grafika

 

U nas w sklepie kosztuje ok. 10tys zl :lol: Na gieldzie foto i na allegro nowe chodza ponizej 8tys zl... zas w USA sa ponizej 6tys zl... ;-) Nie ma to jak podatki, clo i marza sklepowa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz sobie dalem spoqj z tymi "panami" ;-) I nie pojechali mi.. to co napisali rozbawilo mnie do lez ale nie chce sie wdawac z nimi w polemike, bo widze ze nie ma to sensu.

 

Niech mysla co chca.. mi tam nie zalezy zeby ich przekonywac do czegos.. Osmieszyli sie - ja to wiem i ty to wiesz.. i kazda osoba ktora troche w fotografii siedzi ;-)

Prawidłowo.

Ja też bym tak zrobił :-) poza tym to forum czyta bardzo wiele innych osób, które pewnie nawet się nie wpiszą do tego topicu, ale swoje zdanie sobie wyrobią - kto czyta nie błądzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xon... fotki raczej cykasz niz robisz... ale grunt ze ci sie to podoba :)

 

co do zarabiania na zdjeciach, nie wiem gdzie ty je sprzedajesz i kto to kupuje ;-) ... ale ceny za zdjecie bez praw autorskich to 200-350zl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha: Nie wiem jaka jest roznica miedzy cykaniem a robieniem :), Oczywiscie nie jestem zadnym zawodowym fotografem ale czesto gesto robie zdjecia na roznych imprezach za kase, do katalogow itd. Wiesz sprzedac zdjecia jest trudno wiec niestety mam takie ceny jakie mam, wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pl.rec.foto.cyfrowa ogladasz mozesz przez www.niusy.onet.pl badz przez www.google.pl, zakladka grupy dyskusyjne

 

do przegladania i pisania na grupach newsowych mozesz tez uzywac otlooka - trzeba tylko wpisac serwer newsowy a potem wybrac odpowiednia grupe

 

na niusy.onet.pl masz wszystko opisane co zrobic zeby dzialalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgk5: Na samej stronie masz rozne informacje i nie musisz sie rejestrowac. Masz tam tez linki do archiwum grupy pl.rec.foto.cyfrowa tam rowniez nie trzeba sie rejestrowac (chyba ze chcesz pisac na grupie uzywajac serwera z autoryzacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...