Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Niedawno kupiłem zestaw komputerowy z płytą główną podaną w temacie.

Pytanie moje brzmi - dlaczego nie mogę podpiąć monitora (LG FLATRON M1994D) bezpośrednio pod płytę - ani kablem HDMI, ani VGA, gdyż w żaden sposób nie reaguje.

Dopiero po podpięciu kabla HDMI bezpośrednio pod kartę graficzną (Asus Strix GeForce GTX 970, brak wejścia VGA) monitor reaguje.

Może to oznaczać, że płyta główna jest uszkodzona?

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procek ?

 

W biosie ustawiony start kompa z integry czy zewnętrznej grafiki ?

 

Możliwe że jak jest ustawiony start z zewnętrznej grafiki ( PCI-E/PEG First Iint Adapter lub coś w tym stylu ) to integra z CPU jest nieaktywna w tym momencie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy płyty jak w tytule,

a mianowicie czekam na procesor i nie mam

możliwości sprawdzenia kompatybilności owej płyty z dyskiem SSD M.2 Kingstona SM2280S3/120Gb

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma na tej płycie ten model kingstona?

Czy nie sprawia problemów?

Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy płyty jak w tytule,

a mianowicie czekam na procesor i nie mam

możliwości sprawdzenia kompatybilności owej płyty z dyskiem SSD M.2 Kingstona SM2280S3/120Gb

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma na tej płycie ten model kingstona?

Czy nie sprawia problemów?

Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam.

powinien działać http://www.legitreviews.com/kingston-sm2280s3-120gb-m-2-ssd-review_148015/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy płyty jak w tytule,

a mianowicie czekam na procesor i nie mam

możliwości sprawdzenia kompatybilności owej płyty z dyskiem SSD M.2 Kingstona SM2280S3/120Gb

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma na tej płycie ten model kingstona?

Czy nie sprawia problemów?

Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam.

Opowiem, może się komuś przyda. Dysk M.2 kompatybilny z tą płytą. Bios ostatni z dostępnych na stronie producenta (z kwietnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie.

Niedawno kupiłem zestaw komputerowy z płytą główną podaną w temacie.

Pytanie moje brzmi - dlaczego nie mogę podpiąć monitora (LG FLATRON M1994D) bezpośrednio pod płytę - ani kablem HDMI, ani VGA, gdyż w żaden sposób nie reaguje.

Dopiero po podpięciu kabla HDMI bezpośrednio pod kartę graficzną (Asus Strix GeForce GTX 970, brak wejścia VGA) monitor reaguje.

Może to oznaczać, że płyta główna jest uszkodzona?

Pozdrawiam!

 

 

Płyta nie ma wbudowanego ukladu graficznego. Posiadaja go niektore procesory. Badz jest wymog stosowania dodatkowo kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji posiadanej płyty mam pytanie do użytkowników programu Ai Suite który monitoruje temperatury, obroty wiatraków etc. 

Jakie macie doświadczenia z tym programem? tzn. jak traktować np. wskazanie temperatury procesora? czy jest to wiarygodne?

Skorygowałem z programem RealTemp 3.70 i akurat jeśli chodzi o temperaturę procesora to jest znacząca różnica,

dla przykładu  Ai Suite  pokazuje 39 stopni a RealTemp 44-46stopni.

Czy program od Asusa zaniża te wyniki?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem z97 pro gamer przez okolo 2 miesiące i co do wyjść video na płycie to są one do grafiki w procku jeżeli masz wpiętą kartę dedykowaną to te wyjścia są nieaktywne podpinasz pod kartę czyli wszystko z płytą ok, co do odczytu temperatury w ai suite na pro gamer odczyt jest z czujnika na płycie w okolicy socketu lga dlatego takie róznice, na z97-pro którą mam teraz ai suite podaje temperature cpu package czyli bardziej wiarygodny pomiar i lepiej mogę ustawic prędkości wentylatorów na chłodnicach w fan expert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...