Skocz do zawartości
uszek

przeniesienie danych!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa dyski drugi kupiny 2 dni temu Chciałbym przeniesc wszytsko z jednego na drugi tak zeby mi sie windows i linux tez bootowały!! Oba dyski sa jednakowej pojemnosci!!! I chciałbym zeby podział na partycje zachował sie!! I zeby nie trzeba było przeistalowywac systemów!!

 

oto moj podział na partycje:

Windows (C: ) PRI,ACT 4.88GB NTFS hda1

Mp3 (D: ) 11.76GB NTFS hda5

Programy (E: ) 10.74GB NTFS hda6

Różne (F: ) 6.795GB NTFS hda7

LinuxSwap 133.3MB LS hda8

Ext3 39.19MB Ext3 hda9

ReiserFS 2.926GB RFS hda10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy da sie przeniesc system z dysku na dysk zeby sie nadal bootwal. wez ten nowy dysk podziel identyczniej jak stary i po przegrywaj wszystko po koleji, ale jakos mi sie nie widzi zeby dalo rade zrobic ten numer z systemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie latwiej i z mniejszymi problemami bedzie zainstalowanie OS-ow raz jeszcze :?:

no nie wiem czy tak łatwiej duzo roboty!!

Jeszcze mi przyszły na mysl kopie bezpieczenstwa dysku jakby tak zrobił i odpalił na drugim czy nie byłoby ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zgrasz porpstu to na pewno nie beda ci sie bootowac

 

zassaj sbie program Norton Ghost - na partycji systemowej zostaw sobie miejsce na obraz (ghosta) i zrob ten obraz (i tak dla kazdego sysa) (dokladny opis w instrukcji programu)

 

potem nowy dysk podziel tak jak masz podzielony tenstary - i programem ghost umjiesc system - powodzenia - chyba da sie archivizowac wiecej niz jedna pratycje na raz ale sie nie zaloze - w tym linuxowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie na pewno tylko na linuksie jest do tego co innego inny program!! Tylko problem jest w tym ze taki zrzut ghostem zajmuje kilkanascie płyt a po drugie nie mam nagrywarki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost'em można od razu zrobić kopiowanie dysk->dysk (i to wszystkich partycji) bez pośredniego robienia obrazu, trzeba tylko użyć najnowszej wersji (2003) gdyż starsze nie radzą sobie poprawnie z NTFS5 i XP-kiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Ghost2001 dziala na NTFS5, w koncu NTFS5 to

nie pomysl XP-ka tylko Win2K, a 2k to ma juz kilka

latek...

 

Uszek jesli jestes z Niska to masz do mnie 13km :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wielokrotnie kopiowałem systemy z dysku na dysk, z partycji na partycje, i to zarówno win98, 2K jak i XP i zawsze wszystko działało. Tylko były na FAT32...nie wiem, jak z NTFS i linuksowymi.

Myślę, że powinno się to udać.

 

Jaki boot manager?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytałem. Gdybyś użwał np. PQ magica, to nie byłoby problemu, bo ona autoamtycznie odtworzyłby boot record, a lilo totalnie nie znam.

 

Ale jak się nie mylę, partition magic 8 potrafi kopiować partycje ze wszystkim jak leci- poprostu wrzuć go na windowsa, przekopiuj nim wszystko na drugi dysk i sprawdź czy hula- uda się? fajnie. Nie uda- próbujesz dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM 8 mam wiec sprobuje:)

 

Tylko z tym PM jest taki problem ze ona widzi partycje reiserfs jako ext2 i czy to bedzie oki pozniej hmm

 

EDIT.

Mam programik Acronis partition expert kopiuje całe partycje!! z danymi(chyba:)) Probujemy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...