Skocz do zawartości
tomsonis

Zawieszanie się komputera przez karte wi-fi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od dłuższego czasu mam problem z komputerem. Zawiesza się przy bardzo prostych czynnościach, nic nie wymagających praktycznie dla kompa. Otóż mam komp: core i5-4460 3.2Ghz-> GOODRAM 4GB ram -> 128GB SSD -> AsRock H81M -> Corsair VS450 -> karta wi fi techniclan wipr-3012(teraz nie mam możliwości połączenia się z internetem przez nią, jest przez kabel). Włączam przeglądarkę, odpalam chrome, kilka kart otwieram i nagle się zacina, pomaga tylko reset. Teraz połączony jestem przez kabel z inną siecią(karta wi fi nadal wpięta) i zero problemów. Testy w OCCT przeprowadzone i żądnych błędów. Testy pamięci RAM też nic. Ubuntu z pen bez instalacji odpaliłem i przez ten czas co na win 7 dawno by się zaciął to na ubuntu bez problemu działał. Jest taka możliwość, że to przez kartę tak się dzieje ? 

Pozdrawiam,
Tomasz Bęben 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość duża szansa. Spróbuj kartę w innym kompie (najlepiej z tym samym systemem i sterownikami do niej). Jak będzie to samo, to można już myśleć o wysyłce karty na gwarancję.

 

Wcześniej można jeszcze poszukać innych sterowników pasujących do karty. Teoretycznie powinna działać na każdym sterowniku opartym o "Ralink RT2561ST" (wg Google taki chip ma karta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...