Skocz do zawartości
hafcio

zmiana podzespołów tak by móc komfortowo grać w gta v [1000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, ostatnio kupiłem gta v, lecz gra mi strasznie klatkuje. co doradzacie wymienić w budżecie ok. 1000 zł (prosiłbym o konkretne przykłady kart/procesorów, gdyż jestem kompletnie zielony w tym temacie)

 

o to skan komputera wykonany za pomocą pewnej strony:

KJzwS68.jpg

 

grafika gt 630, ram 4gb, intel i3 cpu 540 3.07ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 750 lub 760 [i dobrze by było podkręcic]

 

i zmiana tej grafiki bo to padło jakich mało

gtx660, gtx650ti

dodanie ramu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek musowo do wymiany [bo w minimalnych już jest 4rdzeniowiec]

nieźle pojechali z 960 ;)

 

zasilacz też do zmiany

a jaka rozdziałka monitora?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczość 1920x1080, odnośnie procesora to interesuje mnie tylko nowy, żadne używki nie wchodzą w grę. mam rozumieć, że w 1-1,2 tyś zł ciężko będzie się zmieścić?

Edytowane przez hafcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że przy zmianie procesora moja płyta główna do niczego się już nie nadaje? Może jednak znajdzie się jakiś nowy procesor który udźwignałby GTA 5 na mojej płycie? Jeśli nie to co sądzicie o kupnie GTX 960 i jeśli gra nadal by nie działała nawet na średnich detalach to odkupieniu nowego procesora, płyty i ramu w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy kupnie używanego procka na allegro często zdarzają się jakieś wałki pokroju działania tylko przez kilka dni/tygodni? jeśli nie to prosiłbym o podesłanie kilku linków z procesorami nadającymi się pod moją płytę. aha, czy ram dobiera się do płyty czy do procesora? jeśli do tego drugiego to również chciałbym się dowiedzieć jaki ram dobrać do jakiego procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tesel .

 

Ramów nie musi zmieniać ( chyba że chce jakieś o większej pojemności czy prędkości ) - na S1156 ma już pamięć DDR3 .

 

 

@hafcio

 

Masz płytę z starym socketem 1156 , na ten socket procki nie są już produkowane .

 

Obecnie produkowane procki są na socket 1150 .

 

Więc w grę wchodzi tylko używki , nowa płyta i sensowny procek to ~1 000 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki procesor będzie najlepszy w moim wypadku? Czy może lepiej kupić za te 1 tys zł dobra kartę i liczyć ze gra nie będzie scinac? Bo jak sadze te lagi to głównie wina.karty, płyta ma 4 sloty na ram

Edytowane przez hafcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...