Skocz do zawartości
s1ntex

Nie mogę sformatować komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przedwczoraj coś mi się spieprzylo w komputerze (Windows 8.1). Żadna aplikacja nie chce się włączyć, ponieważ "brakuje pliku user32.Dll". Dodam, że jest on w folderze 'system32'. Tak czy siak, wczoraj cały dzień googlowalem i mam dość. Chce zrobić format.

 

Mam obraz .ISO win 7 HP 64bit. Chcę go przegrać na pendrive, ale nie mogę uruchomić programu 'Windows USB/DVD Download Tool' (user32.dll). Samo skopiowanie plików windowsa na pendrive nic nie daje.

 

Jak zgrać tego windowsa? Nie mam wokół siebie możliwości skorzystania z innego komputera.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez s1ntex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przywracanie systemu, ostatni punkt zapamiętania mam podczas instalacji vc++ 2005. Niestety, nic to nie pomaga.

 

Siedziałem nad tym wczoraj cały dzień, głupi juz jestem totalnie.

 

Teraz już mam tylko dwa punkty przywracania, z dziś i wczoraj. Próbuje jeszcze raz wczorajszym plikiem, ale wątpię w powodzenie. Sama akcja rozpoczęła się przedwczoraj.

 

--

 

Podczas przywracania systemu dostaje komunikat: "an unspecified error occured during system resort (0x80070017)"

 

Dane mam na dysku zewnętrznym,sam komputer jest świeży (tydzień temu formatowalem..) i chce go sformatować.

 

Prosiłbym tylko o wskazówki jak to zrobić.

 

Dzięki z góry panowie.

--

 

Mam pytanie:

Uruchomiłem instalator windowsa z poziomu eksploratora plików (pendrive), z pliku setup.exe i mam normalny proces instalacji systemu.

 

Aktualnie jestem w oknie formatowania dysków, będzie działać ten sposób (zawsze się bootowało w sumie) i mogę sformatować wszystkie dyski? Nie chce sformatować C:/, a potem instalacja się nie powiedzie i w ogóle zostanę bez komputera.

Edytowane przez s1ntex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz użyć plików .exe, a według microsoftu plik user32.dll odpowiada za jakieś elementy w interfejsie graficznym:

 

Windows stores instructions for graphical elements such as dialog boxes and windows in the User32.dll file.

To po prostu spróbuj użyć samego terminala do stworzenia bootowalnego pendriva.

 

Pod spodem masz jak sformatować odpowiednio pendriva

 

 

Na przykładzie diskparta

 

>Podłącz pendrive

>Otwórz diskparta (start+r a potem wpisz diskpart)

>>Wpisz list disk i odczytaj jaki numer ma podłączony pendrive

>>Następnie wpisz select disk x gdzie x jest odczytany przez ciebie numer (0,1,2...)

>>Wpisz ponownie list disk i upewnij się, że przy właściwym dysku masz ashtraya (*)

>>Wpisz teraz clean polecenie to wyczyści ci informacje konfiguracyjne o dysku (uważaj żeby się nie pomylić)

>>Następnie create partition primary

>>select partition 1

>>active

>>format fs=fat32 quick (opcja quick pozwala ci pominąć sprawdzanie dysku)

>>assign letter=z

 

[To to samo tylko same komendy]

-list disk

-select disk x

-list disk

-clean

-create partition primary

-select partition 1

-active

-format fs=fat32 quick

-assign letter=z

 

 

Następnie zamontuj obraz windowsa który posiadasz. W tym momencie będziesz miał wirtualnie zamontowany dysk (o jakiejś literze) oraz czystego pendriva (Z:\)

Teraz wyjdź z diskparta (exit) i uruchom cmd najlepiej w trybie administratora.

 

Ostatnią rzeczą jest wpisanie do cmd nastęującej komendy

xcopy Y:\*.* /s/e/f Z:\

gdzie Y:\ to przydzielona litera wirtualnie zamontowanego dysku i w tej chwili rozpocznie się kopiowanie.

 

Po ukończeniu powinieneś mieć bootowalnego pendriva z windowsem.

Edytowane przez Aesereht
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...