Skocz do zawartości
crollek

kręcenie PIV 1.7

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety (lub stety :wink: ) jestem posiadaczem tego procka.

Wiem że ogólnie Wilamette się kręci słabo :( ale czy ktoś z Was próbował coś z niego wydusić :?:

Proszę napiszcie jak to zrobiliście :arrow: jakie napięcie, ile FSB, na jakiej płycie, czy box'owy i czy Wam wszystko bez problemu działało (bez zwiech) :?:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam adresik i wchodziłem tam :)

Wolałbym jednak jakby ktoś mógł się ze mną podzielić opinią o kręceniu tego procka czyli to co napisałem wyżej.

:idea: Nawet jeśli macie teraz inne procki a wcześniej mieliście P4 1.7 to proszę pomóżcie :|

A ty raczej masz też procek na tym samym rdzeniu, jak u siebie ustawiłeś wszystko itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

search  :twisted:

Nie martw się szukałem :) i znalazłem 1 temacik ale mało było napisane :( .

:idea: Może podkręcaliście jakiś inny procek Wilamette :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano

 

Tak sie sklada ze ja tez mam willameta, ale co gorsdza na plycie ecs :cry: i nie moge go krecic (przynajmniej z poziomu bios) ale cpu coolem probowalem iu musze przyznac ze nie jest dobrze. Na poczatek ustawilem fsb na ok 112 tak zeby sobie zwiekszyc o 200 MHz i przy obciazajacych aplikacjach (gry, benchmark) zawieszal sie po ok minucie

a jego temperatura whala sie w granicach 55 stopni o ile dobrze pamietam. Pozniej probowalem tak fsb dostosowac zeby podkrecic gnoja o 150 MHz (fsb ok 107 chyba) i wtedy tez sie grzal, ale zawieszal sie po ok 30 min. Zdenerwowalo mnie to dlatego podkrecanie o 100 MHz zaniechalem. Mozliwe ze zawieszal sie z powodu za wysokiej temp mostka polnocnego ale watpie (ta temp wahala sie w granicach 40 kilku). Nalezy dodac ze ecs nawet nie jest plyta glowna a jedynie czyms co podszywa sie pod plyte glowna :wink: . Jeśli ty masz plyte gigabyte'a to poprobuj i napisz ile z niego wydusiles bo sam jestem ciekaw. Jak masz taka mozliwosc to sprobuj zmienic sobie procka na northwooda (nawet na tego 1.6) maja wiecej cache (512) i sa w 0.13 mikronach co sprawia ze nie grzeja sie tak jak willamety i mozna je ostro krecic (czytalem ze na dobrym wentylatorku northwooda 2.2 mozna stabilnie krecic na 2.9 !!!), bo nie wydaje mi sie zeby warto bylo inwestowac w chlodzenie dla willameta - rezultaty pewnie nie beda zadowalajace a bdobry wiatrak kosztuje poltora bata. But then again - i could be wrong :) . Napisz co udalo ci sie wcisnac z twojego leszcza

 

aha zapomnialem dodac waznej rzeczy. Jako ze mam ecs nie jestem w stanie zwiekszyc napiecia a niektorzy forumowicze sugerowali zeby tak zrobic. Mozliwe ze to rozwiaze problemy.

 

Lasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...