Skocz do zawartości
Meat

System nie wykrywa dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Kolega miał problem z systemem więc dał mi dysk, abym zrobił kopię zapasową jego plików. Jak się okazało po podłączeniu dysku do komputera pokazuje "uruchamianie systemu windows" trwa to długo... tak długo że zresetować trzeba. W biosie natomiast dysk jest widoczny. Za pierwszym razem udało mi się odpalić system, z dyskiem, ale ani w menadżerze dysków ani w moim komputerze nie był on widoczny. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"uruchamianie systemu windows" trwa to długo... tak długo że zresetować trzeba. 

Dysk jest nowy? Czy wyszarpany z innego kompa? Jeśli z innego kompa, pewnie próbuje bootować z systemu zainstalowanego na tym dysku. Ustaw odpowiednio kolejność bootowania w biosie.

 

Widoczność w systemie, przypisz mu literę w menadżerze dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było przypisane a przynajmniej z tego co rozumiem bo jestem trochę zielony w biosie, ale żeby uruchomić komputer muszę odpiąć tamten dysk bo inaczej system się ładuje ale nie naładuje...

Zdjęcia z biosu:

11124135_1643307489217742_1565972791_n.j

11124871_1643307495884408_1972793844_n.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dysk ATA to zmień zworkę z master na slave, jeżeli natomiast jest to dysk SATA w biosie musisz ustawić kolejność uruchamiania dysków tak aby Twój był uruchamiany jako pierwszy-główny(Master) a kolegi musi zostać ustawiony jako "drugi"(Slave). Niestety nie wyświetlają mi się twoje zdjęcia.

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...