Skocz do zawartości
krzysiekx

Zasilacz do starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Mój komputer składa się z płyty głównej Foxcon N15235  i posiada podzespoły takie jak: Intel Pentium Core 2 Duo E8200, Nvidia GForce 9400 GT 512, 4 GB RAM, HDD Seagate 80 GB 3,5, 7200 RPM i zasilacz Tagan 330W TG330-U01. Ten ostatni prawdopodobnie się spalił - komputer nie reaguje na jakiekolwiek próby uruchamiania go. A może to przycisk w obudowie się zepsuł? 

Chciałbym po kosztach go wymienić, nie chcę znów dokładać do komputera bo i tak jest dość leciwy :) Możecie coś polecić do tego sprzętu? Kupić używany na allegro czy coś nowego? 
 

Drugie pytanie to czy w ogóle jest sens wymiany tego samemu, poradzę sobie, czy pogubię się w plątaninie kabli?

A trzecia hipoteza to działający zasilacz i problem z przyciskiem, czy mogę to jakoś sprawdzić bez zmiany obudowy?


Czytałem powieszone tematy, ale w większości z nich linki nie działają :(




EDIT: Wyłączyłem komputer na przycisku na zasilaczu, czasami tak robię - na następny dzień się nie włączył. Dałem mu tydzień odpoczynku myśląc, że wszystko wróci do normy, ale komputer dalej się nie uruchamia. Nie było żadnego smrodu po takim wyłączeniu. Co się stało?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zasilacza to prościzna, na pewno sobie poradzisz. Żeby wyeliminować przycisk - podłącz na jego miejsce kabelki od resetu, względnie zewrzyj piny śrubokrętem. Tani a zarazem przyzwoity zmiennik dla Tagana? Któryś z Fortronów 350W z Allegro :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 330 od tagana to kondesatory z marchewki miała... po 3 latach to wióry z nich leciały. 

I dlatego nie możesz odpalić komputera bo napięcia sa niestabilne i zasilacz nie ma wydajności prądowej.

 

Taką 330 opisywałęm kiedyś w tym dziale ... poszukaj ... 

 

A tak do niego dobra Delta 350W spokojnie wystarczy.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta 330 już ładne parę lat ciągnęła i dawała radę :)
 

Rozumiem, w takim razie kupię zasilacz i sam go wymienię. Mam nadzieję, że nic innego się nie zepsuło przy okazji awarii zasilacza :)

Czym się sugerować przy zakupie takiego Frotrona np. 350W? Są różne wersje, inna numeracja, a ja kompletnie nie wiem czym się różnią :D Widzę, że są różnice w AC Input i DC Output - w niektórych liczby są większe, w niektórych mniejsze - czy do takiego komputera cokolwiek zmienia, którą wersję zasilacza kupię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, zasilacz działa, ale okropnie - muszę ciągle go wyłączać i włączać żeby komputer w ogóle zaskoczył. Czasami po naciśnięciu power lekko zaczyna się kręcić wiatraczek na procesorze, od czasu do czasu wydaje dziwny dźwięk, albo nic się nie dzieje. Po ciągłym klikaniu przycisku na przemian z włączeniem i wyłączeniem zasilacza komputer odpala. Wiatraczek kręci się też jak odcinam prąd od zasilacza i naciskam power. Coś się spalilo na płycie głównej? Coś źle zamontowalem? Zasilacz wadliwy?

 

Plus przycisk reset nie działa w ogóle, kiedyś nie było reakcji na przycisk, a teraz komputer się wyłącza jak bo naciskam.

 

No i teraz dodatkowo monitor nie odbiera, przycisk miga po włączeniu komputera, próbowałem majstrowac kablami, ale nic z tego.

 

Nada się ten sprzęt jeszcze na coś?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że zaszło to już za daleko i powinien na to na miejscu rzucić okiem ktoś kto się na tym zna.

 

Równie dobrze może to być jakaś pierdółka jak i płyta lub zasilacz na szrot. Ustalenie tego w drodze konsultacji na forach nie wydaje mi się perspektywiczne. Aczkolwiek tę sekcję kabelków power/reset/led mógłbyś rozpiąć i podpiąć na nowo z instrukcją w ręku.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z monitorem to był jakiś chwilowy błąd, już się uruchamia. Ale problem z włączeniem sprzętu dalej zostaje. Pytanie: oddać caly sprzęt do serwisu żeby zobaczyli co jest grane, czy może najpierw oddać zasilacz? Mam na niego gwarancję i rękojmie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...