Skocz do zawartości
Enemy33

Laptop dla gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo idę na studia, więc poszukuję laptopa. Najbardziej będzie mi służył do grania, ale także będę korzystał na nim w celu oglądania filmów i przeglądania stron internetowych. Jakie rady polecacie przy wyborze laptopa i czego unikać? Do laptopa będę najprawdopodobniej chciał podłączać monitor, myszkę, klawiaturę i słuchawki. Myślałem bardziej nad 17 calami niż nad 15. Wydaję mi się, że chłodzenie powinno być dobre, no bo ja potrafię zajechać komputer długim użytkowaniem.  Myślałem raczej, żeby był system windows 7. Wybrałem parę modeli, ale nawet nie wiem czym się kierować.

Czy da radę coś skleić z 16gb ramu i procesorem i7, czy to nie ma sensu?

http://www.x-kom.pl/p/219827-notebook-laptop-17-3-acer-vn7-791g-i7-4710hq-8gb-120-2000-win8-gtx860m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/231401-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-apache-pro-i7-8gb-1000-win8x-gtx960m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/225816-notebook-laptop-17-3-acer-vn7-791g-i7-4720hq-8gb-120-1000-win8x-gtx860m-fhd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodzenie to Acer VN7-791G z i7 + GTX860 wypada lepiej od GE70, którego kultura pracy jest dosyć słaba. Do tego acer posiada już dwa dyski wewnątrz: HDD oraz SSD, do którego jak się przyzwyczaisz to nie wrócisz już do talerzowca.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-V17-Nitro-VN7-791G.129536.0.html

 

Z bardzo dobrym stosunkiem ceny do wydajności masz Lenovo Y70 z i7 + GTX860. Specyfikacja taka sama, matryca IPS o również dobrej jakości obraz jak w acerze. W standardzie posiada SSD jednak nie posiada miejsca na drugi dysk HDD/SSD. Z dodatków lepsze audio oraz mocna bateria. Tutaj masz test tego modelu

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y70-70-Touch.129892.0.html

 

16GB RAM do gier jest całkowicie zbędne.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawe, będę myślał jeszcze bo do zakupu przymierzam się w granicach miesiąca. Słyszałem też, że Msi robi fajne laptopy gamingowe. Według Ciebie zostać bardziej przy tych czy myśleć o MSI. Ja na tą chwilę spadam jutro odpiszę jak dasz odpowiedź. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 17" jesli zamierzasz podpinac peryferia + monitor?

Potrzebny Ci jest przy takiej kwestii najwydajniejszy sprzet za najmniejsze pieniadze.

Proc + Grafa + co Ci wiecej potrzeba...

 

Tak Panie, tyle, że tu ważne jest dopracowane chłodzenie, a konkretnie osobne wyloty dla CPU i GPU.

Poza tym co ma za znacznie do czego podpinasz peryferia?

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym to byc semi mobilny lapek w glownej mierze uzywany jako zwykly PC to osobiscie nie widze sensu w pakowanie sie w niewiadomo jakies super fitchery.

Kolega powinien sie zastanowic w takim przypadku czy nie kupic sobie taniego lapka z GT840/860 i stacjonarke osobno do (w sumie) 5000zl. Na pewno w kwestii PC wyjdzie lepiej wydajnosciowo i bardziej przyszlosciowa, tyle ze kwestia lapka i mobilnosci wyszlaby in minus.

Moze warto komus to uswiadomic zeby zastanowil sie dokladnie oraz opisal jak widzi uzywanie sprzetu.
A znam wiele osob ktore uzywaja lapka jako stacjonarki PC od pierwszego dnia, zas mobilny aspekt od swieta...

Osobiscie tez znam osoby ktore korzystaja 50/50 i na poczatku bylo spoko, ale jak przyszlo im podlaczac lapka codziennie do monitora + peryferia to z kazdym dniem dostawali bialem goraczki i z czasem rezygnowali z takiego kombinatorstwa badz kupowali PC ;)

Autor tematu powinien sie wypowiedziec konkretniej.

 

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lapki do grania to inna kategoria lapków.

No i autor oczywiście nie napisał co to za granie...

Jak ma na myśli gry typu AC Unity, Wieśka 3 to na "normalnym" lapku komfort grania będzie raczej wątpliwy chociażby ze względu na temperatury wewnątrz lapka, hałas wentyli itd...

 

Sam swego czasu używałem Asusa G73JH i później zdecydowałem się na zmianę na M6500 i dawały rady, ale już Inspirony grzały się jak cholera, wyły, czasem następowały safe power off ;) itd... Mimo wszystko kilka, kilkanaście godzin to nie przelewki..

 

Kwestia mobilności dla studenta... Mnie osobiście taka torba 10kg, jak ją raz na jakiś czas potaszczę, nie przeszkadza. 

 

Zgodzę się, że trzeba to po prostu przemyśleć, ale przy nacisku na gry, raczej nie ma wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zależy na mobilnej platformie do grania to tylko laptop/ GTX860/960m to wydajność desktopowego gtx750ti nonOC więc na średnich w nowe gry bez problemu pogra.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to będę grał w cs:go, dote 2, battlefielda, serie total war i pewnie jak by jakis fajny tytuł wpadł to bym próbował. Ehhh nei wiem co mam teraz sam myśleć po tych waszych wpisach. Laptopa raczej nie będę często podłączał. Może jednak zrezygnować z laptopa i tylko jednostka centralna i taniej by wyszło. Jeszcze poczekam i przemyślę wszystko. Jak macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zależy na mobilnej platformie do grania to tylko laptop/ GTX860/960m to wydajność desktopowego gtx750ti nonOC więc na średnich w nowe gry bez problemu pogra.

Mam i7 + 860m w lapku i W3 chodzi na średnich/wysokich, a GTA na wysokich/b.wysokich płynnie w FHD. Z innych to WOT 40-60 FPS ustawienia max. Laptop osiąga w FireStrike 4300, a w 3DMark11 6500.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój leciwy PC ma w Fire Strike FHD ponad 10 000 (GTX 970). Twoje osiągi miałem na tym samym PC, ale z kartą GTX 660, Fire Strike ok 4700. Niech ci to da do myślenia.

 

http://forum.purepc.pl/topic/364275-nowy-matx-sk%C5%82adak-vs-stary-dell-t3500-r%C3%B3%C5%BCnica-w-cenie/page-2

 

Kontynuując temat, dalej pozostają laptopy przeznaczone dla graczy (laptopy z przemyślanym chłodzeniem, wentylacją) lub PC.

 

 Z lapków to m.in.

 

MSI GT72 2QE, czy Asus G751J i inni np Xnote P65, Dell Alienware 17 z GTX-ami 970m,980m na pokładzie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zależy na mobilnej platformie do grania to tylko laptop/ GTX860/960m to wydajność desktopowego gtx750ti nonOC więc na średnich w nowe gry bez problemu pogra.

Mam dokładnie to:

i7 4710HQ @ 3,5 GHz (4 cores)

GTX 860M +135MHz Core / + 400MHz DDR

 

W3 chodzi średnie/wysokie. GTA chodzi wysokie/bardzo wysokie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...