Skocz do zawartości
Mikouai

Chłodzenie CPU i7 4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar złożyć swój komputer który bedzie służył mi przede wszystkim do grania.

Przez ostatnie dni zastanawiam sie jakie dobrać chłodzenie do mojego procka, wiec moje pytanie brzmi wodne czy powietrzem? Szczególną uwagę zwróciłem na A/C noctua NH-D14 i W/C Corsair H100i.

Oto moj sprzecik:

I7-4790k

Asus z97 pro gamer

MSI gtx 970 Gaming 4G

Gskill tridentx 16GB DDR3 2400mhz cl10

 

Proszę o radę, z gory dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompaktowe pseudo WC odpada , za drogie w stosunku do swoich osiągów w dodatku niezbyt ciche .

 

Noctua DH-14 także odpada z powodu wysokiej ceny i stosununku cena/wydajność .

 

Szczególnie przy obecnych prockach , gdzie glut pod IHS-em udający pastę TP znacznie utrudnia przewodzenie ciepła z rdzenia do radiatora i dalej .

 

Z tańszych chłodzeń to oprócz ww. Macho Rev B za ~210 zł proponował bym także mniejsze Macho Rev. A albo SPC Gladius / Raintek Ereboss .

 

Jaką masz budę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp do grania wygląda tak http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2015?page=0,18

 

Postawione jest na komponenty które są do tego celu stworzone czyli lepsza karta graficzna i CPU 4690k. Doplata do 4790k do zestawu tylko do grania to nie porozumienie.

 

Jak chcesz kasę wydać to wydaj ją na coś co da faktycznie przyspieszenie w grach czyli kartę graficzną.

 

Podkrecanie cpu zwłaszcza przy jednej karcie graficznej nie daje obecnie takiego kopa jak kiedyś. Jak chcesz mieć kompa do grania na wypasie to lepiej jest kupic 980Ti a do tego wziąć taki zestaw http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2015?page=0,15

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...