Skocz do zawartości
Nechoya

Upgrade kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny zestaw:
MOBO: Gigabyte GA-970A-UD3

CPU: AMD Phenom II 955 BE 3.2GHz cooler Scythe Grand Kama Cross

GPU: ASUS GeForce 450GTS1GB

RAM Patriot 2x4gb DDR3 1333MHz

Zasiłka: Chieftec 450W
Kombinuję nad jego modernizacją. Teraz chcę wymienić GPU, dokupić kość ram bo jedna padła i pomyśleć nad 128gb ssd. Budżet na to to ~1000zł. Plan: używana r9 280x, ssd Crucial mx100 128gb, i nie wiem co z kością ram, kupować jak najlepszą, czy tak samo taktowaną? Takiej samej już chyba nie dostanę. Do tego podkręcenie procka do ~4ghz.
W perspektywie roku chcę jeszcze wsadzić FX-8320(i podkręcić na 8350), 1tb dysk i zasiłkę ~550w. Tutaj następny ~1000zł.
Dobry plan? Zły? Komp będzie do gier, grafiki i ogólnych zastosowań, wiem, że intel byłby do tego lepszy ale liczę na obsługę 8 wątków w nowych grach przez 8rdzeniowce w obu konsolach next-gen, no i budżet nie pozwala na złożenie nowego kompa, odkupiłem ten sprzęt za 800zł i będę powoli modernizował.

Edytowane przez Nechoya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Zły, jeśli komp ma być do gier to jako procek tylko Intel i5 nawet ten najtańszy (no chyba że używka też wchodzi w grę) IMO nie licz na szybkie wsparcie 8 rdzeni, narazie nie ma na to szans. Uważaj na używane radeony dużo było używanych do kopania ;) Nie wiem jak sytuacja ma się z RAM-em czy te 1333 MHz starczą do i5 czy lepiej 1600 Mhz ? NIech się wypowiedzą inni. Po za tym 8 GB na dziś to wystarczająca pojemność, więc gdyby te 1333 pasowały pod i5 nie musisz kupować większej ilości.  Dozbieraj trochę i kup platformę opartą na Intelu. A SSD zawsze można dokupić pózniej. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole mają 8 rdzeni ale o wydajności sporo mniejszej od twojego phenoma ii x4 i twórcy mogą wykorzystywać jak narazie 6, a 2 są przeznaczone na system. Podobno w xboxie mają to zmienić na 7/1 co i tak ma się nijak do tego jak gry te działają na pc bo byle jaki i3 klepie cpu z konsol mimo że ma 2 rdzenie i 4 wątki.

Jaki to chieftec? Bo przy podkręconym phenomie x4 na 4ghz i 280x może dostawać po [gluteus maximus]. Pamiętaj też ze 280x ma 1x pcie 6pin i 1x pcie 8pin do podłączenia z zasilacza.

Najlepiej byłoby to wszytsko sprzedać poza ramem, dyskiem, obudowa złożyć coś na i3 oraz gtx960 (mówimy o nowych częściach)

 

 

Tapatapatap Note 2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kość ramu siadła, więc muszę dokupić drugą. Tak jak mówiłem nie stać mnie, żeby składać nowego kompa, planowałem na i5 4590 coś złożyć ale budżet nie pozwala. Początkowo dopuszczałem zmianę na Intela po premierze Skylake, jak ceny devil's canyon trochę spadną, ale mam już płytę i chłodzenie, nie będę chyba się bawił w wymianę wszystkiego. Martwi mnie sugestia, żeby wszystko posprzedawać, bo wczoraj kupiłem tego kompa...
Wyliczyłem 445w zapotrzebowania na fx-8320 i r9 280x, Z phenomem zasilacz powinien sobie poradzić, w najgorszym wypadku zrezygnuję z OC. 
Eh, zasilacz to CTG-450-80P i nie ma 8-pinowej pcie. Czyli czeka mnie zmiana zasiłki już teraz...
Z ciekawości, co myślicie żeby potrzymać phenoma jeszcze trochę? Da radę ze 2 lata na nim pograć jeszcze? Wtedy kupiłbym kartę tylko do niego, a za 2 lata postawił nowego kompa na intelu(albo AMD Zen :P ) Jaką kartę wtedy do niego dokupić? 750 Ti?

Edytowane przez Nechoya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały temat, ale nie mogę sprecyzować mojego-nie mam określonego budżetu("500-2000zł" to chyba ciut zbyt luźno postawiona sprawa, by precyzować w tytule?), ani podzespołów, które chcę kupić(rozważam wymianę od 1 do 5 podzespołów). Jedyne, co mógłbym sprecyzować, to zastosowanie kompa, ale będzie on jednak do wszystkiego-gry, grafika, programowanie, zastosowania ogólne.
Napisałem tylko upgrade kompa, bo tak na prawdę sam nie wiem, co chcę z nim zrobić. To znaczy, wiem-wymienić wszystko razem z obudową na nową i7 i Titana X, ale nie wiem, co warto zrobić-tj. czy wymieniać na przestrzeni czasu, czy tylko gpu a za 2 lata nowego kompa. Pytanie jest bardzo ogólne i rozważam wiele możliwości, dlatego ciężko mi sprecyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kość ramu siadła, więc muszę dokupić drugą. Tak jak mówiłem nie stać mnie, żeby składać nowego kompa, planowałem na i5 4590 coś złożyć ale budżet nie pozwala. Początkowo dopuszczałem zmianę na Intela po premierze Skylake, jak ceny devil's canyon trochę spadną, ale mam już płytę i chłodzenie, nie będę chyba się bawił w wymianę wszystkiego. Martwi mnie sugestia, żeby wszystko posprzedawać, bo wczoraj kupiłem tego kompa...

Wyliczyłem 445w zapotrzebowania na fx-8320 i r9 280x, Z phenomem zasilacz powinien sobie poradzić, w najgorszym wypadku zrezygnuję z OC.

Eh, zasilacz to CTG-450-80P i nie ma 8-pinowej pcie. Czyli czeka mnie zmiana zasiłki już teraz...

Z ciekawości, co myślicie żeby potrzymać phenoma jeszcze trochę? Da radę ze 2 lata na nim pograć jeszcze? Wtedy kupiłbym kartę tylko do niego, a za 2 lata postawił nowego kompa na intelu(albo AMD Zen ) Jaką kartę wtedy do niego dokupić? 750 Ti?

Kupiłeś komputer za 800zł, chcesz do niego teraz dołożyć 1000zł w dodatku okazuje się że musisz wymienić ram i zasilacz (bo i tak nie pociągnie r9 280x) wiec lepiej to sprzedaj dalej w całości i miej 2000zł za które możesz złożyć albo coś na nowych częściach z i3 oraz r9 270 lub używanych z i5. Pakowanie pieniędzy w ten zestaw patrząc "rozwojowo" (jak praktycznie w każdy teraz inny) nie ma sensu ze względu na podstawkę procesora- am3+ która jest trupem i trupem była zanim się pojawiła. fx8320 to słaby procesor i bardzo prądożerny i nic mu nie daje to "8 rdzeni" bo w niektórych grach przegrywa ze starymi i3.

Co innego gdybyś chciał kupić tylko kartę graficzną i zestawu tego już nie rozwijał, kupujesz wtedy używanego gtx660 i jakoś nowe gry będą działać w między czasie zbeirając na nowy komputer ale broń boże nie dokładając do tego.

Jeśli nie wierzysz to kup nowy ram, nowy zasilacz, podkręcaj tego phenoma na którym nie da się komfortowo grać w żadną nową grę, a potem kup jeszcze gorszy procesor niż ten phenom czyli fx8320 i podkręcaj dalej aż spalisz sekcję zasilania na płycie głównej wywalając kupę kasy, a wydajność i tak będzie żałosna.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może to będzie najlepsze rozwiązanie. Patrząc na zestaw z czerwca za 1200zł, wydając 500zł na używkę 750 Ti(chyba najlepsza z tego co czytam do podkręconego phenoma) mam bardzo fajny zestaw :) w międzyczasie odłożę, i za rok-dwa wymieniam kompa. To pozostaje pytanie-jaka karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś ze stajni nvidii z racji sterowników mniej obciążających procesor.

Z używanych gtx660 z nowych (co jest bez sensu) jak chcesz to gtx750ti ale ma mniejszą wydajność za to niższy pobór prądu. Nic mocniejszego nie ma sensu. Ja bym szukał używanej 660 za nie wiecej niż 400-450zl. W przypadku 750ti pamiętaj żebyś nie kupił wersji 1gb.

 

Tapatapatap Note 2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie: czy zasilacz wystarczy pod podkrecona r9 270(podobno mozna osiagnac wyniki jak 270x bardzo prosto) i tego phenoma na powiedzmy 3,8ghz bo na 4 nie licze? Mysle,ze to bylby optymalny zestaw, ale jak mialbym dokupic zasilacz to wole 660 bez oc i zbierac na nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...