Skocz do zawartości
konradinho

[2500/3000] [Praca, Gry] Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualny sprzęt

 

Płyta główna MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 mATX (B75MA-E33)

Procesor Intel Pentium Dual Core G2030 (3M Cache, 3.00 GHz) BOX BX80637G2030   

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0 (GV-R777OC-1GD)

Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Dysk Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU   

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

 

Przyszłe zastosowanie

 

Komputer będzie służył mi do developerki, głównie PHP, czasami do pracy zdalnej. Jednak chciałbym też spokojnie zagrać w najnowsze tytułu po pracy :) Obecna konfiguracja nie jest stosunkowo stara, bo zakupiona pod koniec 2013 roku, więc pewnie udałoby się z niej coś zachować. Na pewno chciałbym do całości dołożyć dysk SDD(128, 256GB?). Aktualnie posiadam monitor LG M203WA, jednak jest dość leciwy i nie wiem jak radziłby sobie z bardziej dynamicznymi grami, a najczęściej grywałbym w coś sportowego. Jeżeli miałby problemy to myślałem o BenQ GW2265M, chyba że warto dołożyć do jakiegoś droższego Della U2414H. Do całości chciałbym dorzucić też kartę DVB-S2. Ale to już może poza budżetem.

 

Co wybrałem

 

Z racji tego, że trudno okreslić mi, które podzespoły z aktualnego komputera mogę zostawić to trudno wybrać nowy sprzęt. Myślę, że płyta, zasilacz, obudowa moga zostać + dołożenie drugiej kości RAM(takiej samej?). http://www.morele.net/inventory/info/48hbp0/

 

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się to nie uda .

 

Procek ma inny socket - ty masz stary S1155 a procek ma już nowszy S1150 .

 

Ja chcesz zostać na obecnej platformie to szukaj używek I5 2300/2400/2500 na allegro , taki I5 2400 to koszt ~400 zł , opcjonalnie I7 2600/2700 - może się przydać przy developerce .

 

Reszta może być .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta może być .

 

Co do monitora - twój stary LG ma rozdzielczość 1 680 x 1 050 px i prawdopodobnie matrycę TN , do tego przekątną 20" , z tego co widzę to monitor z tunerem TV .

 

Jak potrzebujesz rozdzielczości FHD ( np. do pracy ) to bierz BenQ lub Della .

 

W grach stary LG powinien sobie jeszcze radzić tzn. nadąrzać z wyświetlaniem obrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...