Skocz do zawartości
Drimson

Prośba o pomoc w doborze zasilacza do zestawu/ew. modyfikacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym Was prosic o pomoc w doborze zasilacza do tego oto zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/HLVZ0T/ oraz jego ewentualną modyfikację. Przeznaczenie tego komputera będzie głównie do gier, byc może również do lekkiego streamowania. Dlaczego w nazwie prośba o dobór akurat zasilacza? Przede wszystkim dlatego że:

 

- PC ma byc na lata (zmiany kosmetyczne na okres ~4-5 lat)

- Mam zamiar podłączyc do niego mój stary dysk SATA II jako dodatkowy magazyn danych (musiałem z powodu nieprzewidywanego wypadku nagle ze starego zrezygnowac, a nie chcę stracic danych które na nim się znajdują)

- Za ~1-1.5 roku mam zamiar podłączyc jeszcze jeden HDD lub SSD w zależności od potrzeb...

- ...oraz za mniej więcej taki odstęp czasu podkręcic CPU

- Oczywiście prócz monitora i głośników (nie do końca pewien czy będzie to pełen zestaw 5.1 czy też się będę musiał ograniczyc do 2 satelitek) będę miał permanentnie zapchane 4-6 portów USB.

 

Tak więc główny problem tu się przedstawia. Czy wystarczy do niego zasilacz rzędu 550W (+gold) czy lepiej zainwestowac w mocniejszy? (na przykład 630-650W (+bronze) )

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz rady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że muszę jeszcze kupic monitor oraz napęd (o którym zapomniałem tutaj), chciałbym się zmieścic z puszką <4500 więc tak około 350-400zł na zasilacz maksymalnie.

 

EDIT: Widzę że polecasz mi WD red do tego zestawu. Jaka jest ogólna różnica pomiędzy nim a blue?

Edytowane przez Drimson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Leon166 - dobre 550W wystarczy do tego sprzętu i będzie jeszcze zapas .

 

Z dobrych i tanich zasilaczy o podobnej mocy polecam Seasonica EVO 520 W za ~245 zł ew. dołożyć do sprawdzonego Cooler Master G550M 550W za 295 zł .

 

Z zasilaczy z certyfikatem 80+ Gold masz np. SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W za 310 zł czy XFX XTR 550W za 365 zł.

 

Osobiście jak bym brał zasilacz o wysokiej sprawności to dopłacił bym do XFX XTR , SPC w kwestii PSU nie budzi jakoś zaufania - są lepsze firmy jak XFX , Antec czy Seasonic .

 

A XTR to dobra konstrukcja od firmy Seasonic ( bazuje na SS serii G ) - w pełni modularne okablowanie oraz wentylator 135 mm z łożyskiem FDB i trybem pół pasywnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że polecasz mi WD red do tego zestawu. Jaka jest ogólna różnica pomiędzy nim a blue?

 

Ogromna w kulturze pracy - praktycznie niesłyszalny, do tego przystosowany do pracy ciągłej 24/7. Duża niezawodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ciut zaoszczędzić na pamięciach, a prędkościowo wychodzi na to samo, bo te mają lepsze opóźnienie:

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

Tyle, że ripjawsy mają wysoki radiator i mogą kolidować z chłodzeniem, a z tridentów można ściągnąć "grzebień".

Za to na GPU można zaoszczędzić i wziąć gigabyte za 1479 - podniesienie zegarów do poziomu evga to pryszcz.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...