Skocz do zawartości
ErroorrE

Jak zainstaować windows 8.1?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. chciałbym zainstalować próbnego Win 8.1 na czas 90 dni żeby w ten czas uzbierać 400 zł na normalnego windowsa. Więc mam tylko ten link:

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise

co teraz? :) Coś pobrać? Kupiłem płytę DVD jak coś to powiedzcie co zrobić krok po kroku, byłoby bardzo milo z waszej strony lub podajcie jakiś poradnik który pomoże mi zainstalować windowsa tego próbnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek stworzyć konto na stronie M$ .

 

Potem się logujesz i pobieraj obraz z systemem , nagrywasz go na płytę DVD i z niej instalujesz system .

 

System instalujesz tak jak każdy inny system od M$ , jak instalowałeś kiedykolwiek Win 7 to instalacja Win 8.1 nie powinna być dla ciebie problemem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie musisz sie logować, ściągasz windows enterprise np. stąd

 

http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_8.html

 

potem jak trzeba ściągasz język polski i instalujesz

 

po 90 dniach korzystasz z komendy slmgr /rearm i masz przedłużenie o nast. 90 dni, i tak dwa razy łącznie masz 270 dni windows za free, potem możesz zrobic format i masz znowu 9 miesięcy

legalna i sprawdzona sprawa dla klientów indywidualnych bro ;)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem konto i pobrałem Windowsa,

 

UP

Te 270 dni potrzebuję, żeby zebrać hajsy na legalnego Windowsa 7 (od razu boxa kupię) :)

Nagrywam właśnie na płytę i mam pytanie: Słyszałem, ze w BIOSie trzeba zmienić bootowanie na napęd czy coś takiego, jak to zrobić?

 

Dodam że instaluję na czystym komputerze który niedługo będę składał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się zdarzyć, że całkiem nowy dysk nie będzie wykryty przez instalatora systemu, bo jest niesformatowany.

 

Najlepiej wziąć nowy dysk i podłączyć do komputera, w którym jest sprawny system.

 

Zrestartować komputer i wejść do "mój komputer".

 

W "moim komputerze"  prawdopodobnie nie będzie widoczny nowy dysk, bo jest kompletnie pusty i wtedy trzeba:

 

1. kliknij PPM na ikonkę "komputer" na pulpicie -> zarządzaj -> zarządzanie dyskami.

 

W tabelce powinien być widoczny nowy dysk.

 

Jak zlokalizujesz nowy dysk, kliknij PPM na jego pole i wybierz "oznacz partycję jako aktywną" i przeprowadź operację według kreatora.

 

Po tej operacji zrestartuj komputer, wejdź w "mój komputer" i kliknij PPM na nowy dysk i wybierz "formatuj".

 

Po wybraniu formatowania, ustaw "szybkie formatowanie" jako NTFS i wykonaj operację.

 

Po formatowaniu odłącz dysk od płyty głównej i podłącz do Twojego komputera.

 

Dysk jest gotowy do instalacji systemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie jesteś ?

 

System już instalujesz ?

 

Na jaki dysk instalujesz system ?

 

Jaka pojemność dysku ?

 

Ile chcesz mieć partycji na dysku ?

 

Ile masz dysków w komputerze ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...