Skocz do zawartości
brolly666

Zestaw do grania pomoc w kompletacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym kupić żonie kopa do gier i złożyłem coś takiego. Proszę o pomoc i doradzenie co ewentualnie wymienić i na co.

 

Procesor:                            I5 4590 3,3 Ghz

Płyta główna:                      Gigabyte GA-Z97X

Chłodzenie CPU:                SilentiumPC Fortis 2

Ram:                                   Patriot Viper 3

Grafika:                               Radeon r9 290 TRI-X

SSD:                                   Patriot Blaze 120

HDD:                                  Seagate ST1000DM

Obudowa:                          SileniumPC Brutus M25

Zasilacz:                            Be Quiet 600W

Napęd:                              LiteOn DVDRW

 

 

Co o tym myślicie? Czy zasilacz podoła grafice? Co ewentualnie zmienić? 

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale r 290x jest tańszy przy czym wydajność w praktyce ta sama a wierząc artykułom w necie r 290x przy obsłudze DX 12 dorównuje GTX 280, poza tym żona chce się pobawić w streaming a karty AMD przerzucają część obliczeń na GPU odciążając w ten sposób CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ram wezmę taki jak pisał kolega Mig29 a płyta główna ma spoko kartę dźwiękową, ale chyba i tak przełożę Xonara dx/xd ze starego kompa i ma fajną sieciówkę dla graczy z kontrola przepustowości sama wykrywa, że się w coś gra i przypisuje tej aplikacji największy priorytet.

 

Grzegorz1993

 

Spoko zastanowię się nad boxowym chłodzeniem jednak myślę, że lepsze płyta główna czy ram są zbędne. A czy naprawdę warto dopłacać do GTX 970?

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym między gtx 970 palit a Gtx 970 od MSI. Lepszych jak dla mnie nie ma. Szukałem porównań przez kilka dobrych dni bo sam miałem taki dylemat( Oczywiście ja miałem wybór miedzy palit a reszta świata gtx-ow bo do MSI mi brakowało - potem przeczytałem że MSI ma lekkie problemy z wentylami więc się ciesze na palita ) . Zdecydowałem się na Palita. Teraz jestem zadowolony pomimo małych problemów na początku ;p ( wiadomo nowa zabawka ).

Ja bym poczekał do wydania dx12 wraz z windows 10 i dużo więcej testów. Wiesz nawet jakby AMD wyszedł lepiej to na pewno nie o dużo a biorąc jego przegrzewanie i problemy to wole mieć minimalną różnice niż ograniczenie czasowe ze wzgledu na temperaturę.

Uwierz ja nie brałem dodatkowego chłodzenia na procek i nie żałuje zawsze to 100 zł 150 do przodu

Edytowane przez Grzegorz1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 3x i procki od amd i karty graf. Dla mnie ta firma to porażka. Cena + problemy + pobór mocy + przegrzewanie + wsparcie programowe. Teraz może się za to wzięli ale wole już nie ryzykować dlatego polecam NVIDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radka z Dual-X i nie mam problemów z przegrzewaniem, a co dopiero przy Tri-X. Cena nie wydaje mi się wygórowana, problemów ze sterownikami czy innymi programami też nie uświadczyłem, jedyny minus który tu widzę to większy pobór mocy. Mam i polecam, ale i tak autor zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się jeszcze zastanawiam, ale chyba zostanę przy radeonie... Podobno w stresie temperatury są około 70 stopni czyli ok a pobór prądu nie jest dla mnie jakimś problemem.

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...