Skocz do zawartości
sorest

plan. PC + mini hifi + wybor 2.0.

Rekomendowane odpowiedzi

Przymiarki robie do zestawu audio.
Bo mnie juz cos trafia na same tanie sluchawki, zamiennie z pierdziawkami w lcd eizo ev.
I doszedlem do momentu, ze ktos musi mi dorzucic opinie. ;)

Typ muzyki : absolutnie pelen zakres ;]
Załozenia: ma sie zmiescic moj caly szpej na biurku 150x75cm.
Uklad bedzie taki : PC itx Node 304 + glosnik + lcd 27 + glosnik. no i do tego "wzmak", gdzies...

A przynajmniej tak planowalem : czyli tradycyjnie ustrzelic nowke lub uzywke wzmacniacza, np. stereo z tych nowych serii od Yamahy.
Ale mierzac rozstawienie, stwierdzilem, ze slabo bedzie to tu ustawne.
Poza tym nie potrzeba duzej mocy; bo uzywane w mieszkaniu; jako audio do pc;  na biurku; w ukladzie 2.0; bez sluchania glosno...
Wiec kompaktowosc ponad moc.

Tak wiec zdecydowalem, ze napedem bedzie mini hifi Denona DM39. Moze DM40.
Opinie ma ta mini seria bardzo dobre. (poza okazyjnie problemem z odtwarzaczem cd)
Wbudowany cd mi sie przyda. Tym bardziej, ze w pc nie mam. Mozliwosc wprost wpiecia japkophona; a noz wgram mu muzyke.
Podoba mi sie jego wyglad i ma odpowiednie proporcje.
Denon DM39 wyladuje bez problemu na gorze noda304 i wszystko ladnie sie pomiesci.
Wepne go w Z97i-plus przez spdif optyk.

 

Teraz dobieram mu glosniki :
(w ciagu nast tygodnia moze uda mi sie cos zobaczyc na zywo)

 

1) Monitor Audio Bronze BX1 // dobry wyglad i proporcje; ladnie sie wpisza.
2) Monitor Audio Bronze BX2 // troche przyduze, 35cm wysokosc; raczej przeskalowane jak na to biurko.
3) Q ACOUSTICS 2010i // db opinie; sa male; piekne wykonanie.
4) Q ACOUSTICS 2020i // bdb opinie; niskie, ale 28cm to troche dlugie jak na biurko.
5) TANNOY MERCURY V1
6) WHARFEDALE DIAMOND 9.0 // male; taka opcja bieda_minimum ;]
7) WHARFEDALE DIAMOND 121 // bdb opinie; dobry ksztalt/proporcje; nieduza glebokosc i nie wadzi im sciana z tylu; ale te chrom pierscienie nie do konca mi pasuja.
8.)WHARFEDALE DIAMOND 220 // te same plusy co wyzej, ale sa jeszcze brzydsze przez gloss front; moglyby byc tansze.
9) DALI ZENSOR 1 //db opinie, ale takie maja i Diamondy121 polowe tansze.
//10) w gre by wchodzilyby moze i Wharfedale Diamond 9.1, ale chce spr cos innego niz uzywalem.


tak wiec:
ktos? cos? mial stycznosc? skomentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mój głos (co mam i czym się kierowałem):

 

* małe wymiary, ale trochę mocy jednak musi być: klasa D, 12.5 x 10 x 3.5cm, okolice 30W na kanał przy 8om,

* kolumienki - zamiast Wafli 9.1 mam nieco zmodyfikowane Teufel Ultima (21 x 33 x 23cm), większe niskośredniotowce, kopułki także - bo rozmiar ma znaczenie ;) W mniejszym pokoju nie odczuwam potrzeby podpinania subwoofera. Nie są super detaliczne, co w przypadku sprzętu pod kompa uważam za zaletę (maskują niedoskonałości w większości nagrań z jutuba czy ścieżek dźwiękowych z gier). Za to uniwersalne, poprawnie zagrają i dyskotekowy pop, i metal, i poezję śpiewaną... ;) Co było dla mnie zaskoczeniem, scena jest uporządkowana, b. łatwo 'znikają'.

 

Jeśli chcesz typowy wzmacniacz/amplituner to z mniejszych a ciekawszych i dobrych jakościowo jest jeszcze Yamaha Pianocraft, obecnie parę ofert na Allegro...

 

Jak uda Ci się wygospodarować miejsce, to Monitory BX2 są b. ciekawą propozycją (cena/jakość).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...