Skocz do zawartości
Adrian1325

Zestaw do gier do 5500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chciałbym prosić Was o opinie na temat złożonego przeze mnie zestawu. Sprzęt ma służyć głównie do gier, filmów i innych multimediów. W planach mam również OC. W zestawieniu nie podałem dysku SSD bo już takowy mam zakupiony. Nie jestem także do końca pewny czy grafika i chłodzenie CPU zmieści się w obudowie.

 

Link do zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/3pFFWm/

 

Ogólnie rzecz biorąc zestaw składałem w oparciu o moje "widzi mi się" i tak jak wybrałem interesuje mnie dysk 2TB, monitor 23" zdecydowanie by wystarczył, GTX 970, I5 oraz dobra płyta główna.

 

Piszcie czy podzespoły będą ze sobą dobrze współpracować oraz co ewentualnie wymienić. :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie aktualizacji Windows 7 do Windows 10. Oferta Microsoftu jest skierowana do dotychczasowych użytkowników który kupili i zarejestrowali swoje kopie do premiery dziesiątki? Czy jeśli kupię z zestawem Windows 7 to czy będę mógł go bezproblemowo zaktualizować? 

 

No i oczywiście kupować teraz czy poczekać? Zbliża się premiera nowych procesorów Intela i inne rozwiązania z DDR4. Raczej nie mam nastawienia że muszę mieć wszystko co najnowsze i pewnie zostanę mimo wszystko przy LGA1150 i DDR3. Bardziej zastanawiam się czy zestawy takie jak mój potanieją i czy warto dłużej czekać. ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, pamieci mogly by byc lepsze wysokie taktowanie kosztem wysokiego opoznienia to nie najlepszy pomysl, duzo lepsze wg mnie bylyby 2133mhz z cl9. Monitor tez troszke slabej jakosci, sam go mialem brac ale koledzy polecili mi cal wieksza iiyame i troszke drozsza. Reszta wydaje sie ok, aczkolwiek plyta wystarczy np. Msi gaming 3, a i powiedz czym sie kierowales przy wyborze tego modelu gtx 970. Wydake mi siecze najlepszym wyborem bylby tutaj model msi, jli cenisz sobie cisze, kulture pracy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiem że opóźnienia mają wpływ na działanie zestawu jednak nie do końca wiem jak duża jest różnica pomiędzy CL11 a CL9. Monitor wybrałem w sumie na podstawie opinii na stronach. Płytę z kolei ze względu na port SATA Express, audio i design. Asus 970 Strix, mój wybór padł na ten model ze względu na chłodzenie pół pasywne i backplate. No i to kwestia gustów ale według mnie jest to najładniejsza wersja 970. MSI też jest niczego sobie ale jestem można by powiedzieć wzrokowcem. Lubie jak coś wygląda dobrze i równie dobrze działa. I jeśli chodzi o MSI to mnie bardzo razi brak backplate'a :) ale jak już pisałem to kwestia gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na necie byl test pamieci w grach, przewaznie jest tak ze wieksze znaczenie maja opoznienia anizeli taktowanie, ktore tak na prawde mozesz zniwelowac sam je podkrecajac. No coz jezeli jestes swiadomy swojego wyboru to jak najbardziej mozesz brac. Najwazniejsze ze wiesz czego chcesz.

A odnoszac sie do tych ostatnich pytan(dopiero teraz przeczytalem) to z tego co sie orietuje po zakupie mozna aktualizowac 7/8/8.1 do 10 przez pierwszy rok za darmo. A co do czekania, sam czekam bo jestem ciekaw jak wypadna te procesory i co wazniejsze jak to wplynie na ceny pozostalych. Cudow nie oczekuje, ale wydaje mi sie ze warto poczekac niz potem zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci te http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

 

Tylko, że jak bierzesz w tej kasie zestaw z monitorem, to ja na twoim miejscu bym trochę po obcinał słabsza płyta główna, mniejszy (tańszy dysk), tańsza grafika a równie dobra, a nawet bardziej cicha http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/itd., różnice zainwestował w lepszy monitor.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tymi pamięciami ale nie jestem pewien czy zmieszczą się razem z chłodzeniem CPU. Zapomniałem wspomnieć że prawdopodobnie wezmę te chłodzenie: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-2-cooler-775-1150-1155-1156-2011-am2-am2-am3-754-939-940-bk013-592132/ Poprzednie które wybrałem ma 162 mm wysokości a do obudowy wejdzie max 160, czyli tyle ile ma ten. Będzie na styk ;)

 

No i teraz czy te pamięci które mi poleciłeś lukadev, zmieszczą się do zestawu który podałem bez ściągania grzebieni? Skoro już są to chciałbym żeby zostały na swoim miejscu.

 

A co do propozycji monitora, dlaczego polecacie inne modele? Ciężko mi było znaleźć złą opinie na temat tego AOC i w sumie wydaje się być ok. Chciałbym wiedzieć (może po prostu przegapiłem jakąś wadę) co według was dyskwalifikuje ten monitor. Poza tym zależy mi na monitorze w tym przedziale cenowym bo komputer będzie częściej pracował będąc podpięty do 47" TV Philips a ja będę wygodnie sobie siedział z padem na kanapie :)

Edytowane przez Adrian1325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i główne wady takie jak mnie to nierównie podświetlenie matrycy (którego pewnie i tak przy przeglądaniu neta czy graniu nie zauważę) i klasa energetyczna B nie przerażają mnie. Wolę zostać przy lepszych podzespołach :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...